Zamknij

Kolejne sukcesy UKS Delfinek Chodzież

09:19, 23.04.2018 K.D Aktualizacja: 09:19, 23.04.2018
Skomentuj

W dniach 13-15 kwietnia br. w niemieckim Lipsku odbyła się III runda Pucharu Świata w Pływaniu w Płetwach, w której udział wzięło 418 zawodników z 84 klubów z 21 państw, w tym tak odległych jak Stany Zjednoczone i Jordania. Chodzież reprezentowało 11 zawodników z UKS Delfinek SP1. Najlepiej spisała się nasza sztafeta mikstowa na dystansie 4x50 m po powierzchni w składzie: Filip Nowak, Oskar Kasprowicz, Kinga Małachowska, Julia Małachowska, która wywalczyła po fantastycznej walce pierwsze miejsce wśród 16 zespołów.

W konkurencjach indywidualnych najlepiej spisali się: Kinga Małachowska w seniorkach zajmując 4 miejsce na 50 m pp z nowym rekordem życiowym tylko o 0,03s słabszym od minimum reprezentacyjnego na tegoroczne mistrzostwa świata seniorów w Serbii, a 0.07 słabszym od wyniku na brązowy medal w tej konkurencji. Na pozostałych dystansach Kinga przypływała na bardzo wysokich szóstych pozycjach wśród najlepszych seniorek. Bardzo dobry start odnotowała także nasza najstarsza juniorka Julia Nowak, która na 200 m po powierzchni zajęła 6 lokatę, na 400 m pp 9 i na 200 m bi-fins przypłynęła piątą. W kategorii seniorów Filip Nowak przypłynął na bardzo wysokiej 6 pozycji na 50 m pod wodą, a na 50 m po powierzchni był dziesiąty. Julia Małachowska kategorii seniorek zajęła 8, 9 i 11 lokatę, a nasza kolejna juniorka Sylwana Piechocka była siódma, ósma i jedenasta. Natalia Bartczak w kategorii juniorek zajęła wysoką 6 pozycję na 50 m pp, a także zajęła 9 i 10 miejsce na pozostałych dystansach. Dobry start także zaliczyła Marta Humerczyk, która przypłynęła na miejscu szóstym na 50 m bf i dwukrotnie na ósmej pozycji. Chodzież także reprezentowali: Maja Czarnolewska, Oskar Kasprowicz, Radosław Grabowski i Kamil Pietras –dla dwóch ostatnich były to pierwsze starty w tak dobrze obsadzonej imprezie międzynarodowej.

Nasz zespół juniorek sklasyfikowany został na pierwszej pozycji z wszystkich startujących klubów, co jest wielkim osiągnięciem i potwierdzeniem dobrze wykonywanej pracy wszystkich trenerów i instruktorów w Klubie. UKS Delfinek SP1 Chodzież sklasyfikowany został za szóstej pozycji.

Start dofinansowany został z dotacji Urzędu Miasta w Chodzieży, a także przez Centrum Ceramiki i Technologii Pana Dariusza Kępki z Budzynia i firmę Jenox Akumulatory z Chodzieży. Dziękujemy także Pani Annie Pietras za prowiant dla wszystkich zawodników, a Adamom Piechockiemu i Humerczykowi za pomoc w transporcie.

Zawodnikom chodzieskiego Delfinka pozostał już tylko Finał Pucharu Świata w Pływaniu w Płetwach, który odbędzie się w miesiącu wrześniu w Tajlandii, dlatego ośmielamy się prosić wszystkie firmy zainteresowane wsparciem naszych sportowców o pomoc.