Zamknij
REKLAMA

Policja na festynie "Przeganiamy raka"

12:47, 24.09.2018 | K.D
REKLAMA
Skomentuj

Kolejny raz chodzieska Policja została zaproszona do udziału w imprezie plenerowej - festynie rodzinnym zorganizowanym przez Stowarzyszenie Różowa Wstążeczka. Dla mundurowych to wyśmienita okazja do przekazania ważnych informacji o szeroko pojętym bezpieczeństwie. Dzieci odwiedzające stoisko mogły zapoznać się z pracą policjantów i sprzętem wykorzystywanym przez nich w codziennej służbie. Na seniorów czekały ulotki dotyczące metod oszukiwania osób starszych, koperty życia, zaś dla rodziców przygotowano walizkę narkotykową, by poszerzyć ich wiedzę w tej materii.

W sobotę policjantki z chodzieskiej komendy na zaproszenie organizatorów uczestniczyły w festynie zorganizowanym na terenach zielonych Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Chodzieży. Dla dorosłych na stoisku profilaktycznym przygotowano ulotki i broszury o tematyce bezpieczeństwa. Z uwagi na pojawiające się w ostatnim czasie na naszym terenie oszustwa, ze szczególną troską prowadzono rozmowy profilaktyczne z osobami starszymi i przekazywano im ulotki, które mają przybliżyć im tematykę dotyczącą oszukiwania osób w podeszłym wieku. Rodziców dzieci i młodzieży edukowano między innymi w zakresie narkotyków, dopalaczy i środków odurzających. Sporym zainteresowaniem zarówno młodzieży, jaki i dorosłych cieszyły się alkogogle.

Impreza rozpoczęła się II Biegiem Charytatywnym, w którym wystartowało ponad 200 biegaczy. Pięciokilometrowa trasa wiodła promenadą Jeziora Miejskiego w Chodzieży. Komenda Powiatowa Policji w Chodzieży także miała w niej swój mały udział. Komendant Sławomir Sobański wraz z policjantami, policjantkami i pracownikami chodzieskiej Policji kolejny raz wsparł akcję. Każdego z zawodników witał na mecie Pyrek – maskotka wielkopolskiej Policji.

(K.D)
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© superchodziez.pl | Prawa zastrzeżone