Zamknij
REKLAMA

Ćwiczenia międzypowiatowe w firmie produkującej opony i dętki

09:25, 02.10.2018 | K.D
REKLAMA
Skomentuj

27 września 2018 roku o godzinie 13:00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży, wpływa zgłoszenie o pożarze w hali produkcji opon na obiekcie zakładu KABAT TYRE w Budzyniu. Dyżurny SK KP PSP uzyskał również szczątkową informację, że właściciel zakładu podjął decyzję o ewakuacji pracowników z hali. Okazało się, że jedna osoba nie wyszła.

Taki był początek ćwiczeń, do których zadysponowano jednostki z OSP Budzyń, OSP Wyszyny, OSP Margonin, OSP Podstolice, OSP Rogoźno, JRG Wągrowiec, JRG Piła i JRG Chodzież. Zadania jakie między innymi realizowali strażacy to poszukanie zaginionej osoby w zadymionym pomieszczeniu, podanie trzech prądów wody z działek wodnych na palący się obiekt, zorganizowanie łączności radiowej na trzech odcinkach bojowych z uruchomieniem kierunku operacyjnego przy pomocy mobilnego sprzętu łączności KP PSP w Pile. W ćwiczeniach uczestniczyli również policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży, a pożar w pierwszej fazie rozwoju gasili również sami pracownicy zakładu wyposażeni w sprzęt i przeszkoleni do szybkiego reagowania w sytuacji zagrożenia.

Manewrom służb kilku powiatów przyglądali się: Starosta Chodzieski – Julian Hermaszczuk, Komendant Powiatowy Policji w Chodzieży - mł. insp. Sławomir Sobański, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży – st. kpt. Ryszard Skiba, kierownictwo zakładu oraz jeden z właścicieli firmy – Tadeusz Kabat.

W ćwiczeniach trwających 3 godziny brało udział 15 zastępów ratowniczo – gaśniczych, w tym 50 strażaków oraz 8 policjantów.

(K.D)
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© superchodziez.pl | Prawa zastrzeżone