Zamknij
REKLAMA

Rażąco przekroczył prędkość, stracił prawo jazdy

13:40, 09.10.2018 | K.D
REKLAMA
Skomentuj

Policjanci ruchu drogowego chodzieskiej Policji zatrzymali w poniedziałek prawo jazdy kierowcy, który dopuścił się rażącego przekroczenia prędkości w obszarze zabudowanym. Obowiązujące od 18 maja 2015 roku przepisy zaostrzają sankcje wobec takich właśnie kierowców.

 

Obowiązujące od trzech lat przepisy ruchu drogowego sprawiły, że kierowcy jeżdżą zdecydowanie wolniej. Jednak nie u wszystkich ta zmiana spowodowała zdjęcie nogi z gazu. W poniedziałek 8 października w Podaninie policjanci chodzieskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego renault, który w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h, poruszał się z prędkością 118 km/h. Mężczyzna ukarany został mandatem karnym. Zatrzymano mu także uprawnienia do kierowania.

Przypominamy kierowcom, że w takim przypadku, zgodnie z obowiązującymi przepisami, dokument uprawniający do kierowania zostanie przesłany do właściwego starosty, który wydając decyzję administracyjną – formalnie zatrzyma go na okres 3 miesięcy. Jeśli w powyższym okresie ujawniony zostanie fakt ponownego kierowania pojazdem, wówczas będzie to skutkowało wydłużeniem tego okresu do 6 miesięcy. Kolejnym etapem będzie już cofnięcie uprawnień do kierowania pojazdami.

mł.asp. K.Smardz-Dymek

(K.D)
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© superchodziez.pl | Prawa zastrzeżone