Zamknij

Triathlon Series Chodzież 2018 za nami!

15:55, 06.08.2018 K.D Aktualizacja: 15:59, 06.08.2018
Skomentuj

W minioną niedzielę w Chodzieży odbył się kolejny etap cyklu Triathlon Series. Do udziału w chodzieskim klasyku zgłosiło się blisko 400 zawodników. Triathloniści rywalizowali na jednym z trzech dystansów: 1/2 IM, 1/4 IM oraz 1/8 IM. Pierwszy raz w Chodzieży imprezą towarzyszącą były biegi dla dzieci i młodzieży w ramach Kids Run.

Chodzież to niewątpliwie jedna z niewielu miejscowości w naszym kraju od lat związana z triathlonem! Pierwsze zawody w tej miejscowości rozegrano już w 1995 roku. Bogata historia, znakomity etap pływacki, który miał miejsce w Jeziorze Chodzieskim, sprawdzona trasa rowerowa oraz widowiskowa biegowa, a także komfortowa strefa zmian, sprawiają, że są to zawody obowiązkowe na triathlonowej mapie kraju. Kolejna, tegoroczna edycja zawodów przyciągnęła nie tylko zawodników, ale również tłumnie zgromadzonych kibiców.

Zawody rozpoczął start tzw. „połówki” czyli dystansu 1/2 IM (1,9 km pływania, 90 km jazdy na rowerze, 21,1 km biegu). Najszybszym zawodnikiem na tym dystansie okazał się Maciej Adamczyk (SKS Oborniki / FTI PRO Racing Team) z czasem 04:29:59. Drugie miejsce zajął Piotr Klupczyński (04:31:31), a trzecie Robert Rozej (Oroloko Team; czas: 04:37:34). Wśród kobiet zawody na najdłuższym dystansie wygrała Barbara Nadolska (SKS OBORNIKI; 05:11:56), a drugie miejsce zajęła Małgorzata Pietrasiak (UKS CITYZEN_BE 3; 06:31:58).

Na dystansie 1/4 IM (0,95 km pływania, 45 km jazdy na rowerze, 10,55 km biegu) po etapie pływackim na prowadzenie wyszedł Mariusz Biskupski z UKS TRS Susz. Na etapie kolarskim gonił go Mateusz Koper (GK Gryf Tczew), który na etapie biegowym wyminął Biskupskiego i jako pierwszy wbiegł na metę z czasem 02:08.26. Drugie miejsce zajął Marcin Mizgajski (Sklep Arka Chodzież) z czasem 02:10:46, a trzecie miejsce na podium przypadło Mateuszowi Heringowi (Decathlon Team, 02:10:59).

Pływanie było ciężkie, ponieważ w drodze powrotnej fala była większa i nabrałem wody w usta. Pierwsze dziesięć kilometrów na rowerze były bardzo ciężkie, płuca bolały, ale mocno deptałem. Dystans do Mariusza Biskupskiego po rowerze mocno skróciłem i na biegu miałem pełną kontrolę. Zawody były bardzo fajne, pogoda sprzyjała, choć trochę wiało na rowerze. Trasa biegowa super, zacienione miejsca dawały trochę oddechu – powiedział Mateusz Koper, zwycięzca na dystansie 1/4 IM.

Wśród kobiet na dystansie 1/4 IM najszybsza okazała się Agnieszka Filarecka (Trispace, 02:38:33), druga linię mety przekroczyła Martyna Chodor (TKKF Koszalin, 02:39:58). Trzecią kobietą na mecie była Magdalena Mejer z czasem 02:51:56.

W tym samym czasie co zawodnicy z „ćwiartki” rywalizowali również triathloniści startujący na najkrótszym dystansie 1/8 IM (0,475 km – 22,5 km – 5,275 km). Zwyciężył Adam Zięba z Trispace, który na metę wbiegł z czasem 01:03:59. Drugie miejsce na podium zajął Dominik Bogdanowicz (Decathlon Team, 01:04:50), na trzecim miejscu na podium uplasował się Krzysztof Sobota (SKS Oborniki; 01:05:15). Wśród kobiet na dystansie 1/8 IM zwyciężyła Ewa Karpienia z CKS-ORKA Szczecin. Jej czas to 01:21:14. Jako druga na mecie zameldowała się Monika Kowal (Academy of Hasten; 01:21:28). Trzecie miejsce przypadło Annie Michalak (01:22:17).

W Chodzieży startowały również trzyosobowe sztafety triathlonowe. Na dystansie 1/2 IM zwyciężyła drużyna w składzie: Sławomir Grześkowiak, Paweł Grześkowiak, Tomasz Czapla. Trasę pokonali w czasie 04:56:53. Na dystansie 1/4 IM najlepszy był team TRI Taskoprojekt: (Maciej Mąka, Bartosz Zając, Maciej Zębik; 02:17:16). Dystans 1/8 IM zdominowały panie z drużyny Klinika Triathlonu Bydgoszcz w składzie: Patrycja Molenda, Rita Biskupska oraz Karolina Pejka-Balcer. Ich czas na mecie to 01:16:28.

W ramach zawodów rywalizowali również najmłodsi, którzy wzięli udział w zawodach biegowych Kids Run na trzech dystansach: 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat) oraz 1000 m (12-15 lat).

Ostatnia impreza wchodząca w skład cyklu Triathlon Series 2018 odbędzie się 2 września w Nieporęcie, a zapisy nadal trwają. W trakcie zawodów odbędą się również Mistrzostwa Mazowsza w Triathlonie. Aby wziąć udział w zawodach wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na oficjalnej stronie zawodów: www.triathlopl.com