Zamknij
REKLAMA

Małopolskie: ruszyły kontrole pojazdów w ramach akcji "Bezpieczny autokar"

17:15, 15.01.2022 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

"Pragnąłbym bardzo wyraźnie zwrócić uwagę wszystkim organizatorom wypoczynku, szczególnie właścicielom zarządzającym firmami transportowymi, właścicielom autokarów i kierowcom, że kontrola stanu technicznego pojazdów na polskich drogach, autobusów, które wiozą dzieci na wypoczynek, jest praktycznie nieuchronna" - podkreślił minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Akcja "Bezpieczny autokar", podczas której sprawdzany jest m.in. stan techniczny pojazdów wiozących dzieci i młodzież na wypoczynek podczas ferii, została zainaugurowana w sobotę w małopolskim Głogoczowie. Inspekcja Transportu Drogowego apeluje do kierowców o czujność ma drogach.

Szef resortu, podczas briefingu prasowego inaugurującego akcję "Bezpieczny autokar - ferie 2022", zaapelował też do rodziców, których dzieci już w weekend wyruszają na zimowy wypoczynek, lub wyjadą w kolejnych tygodniach. Wskazał, że to również na barkach opiekunów spoczywa odpowiedzialność za bezpieczną podróż - mogą oni reagować, zgłaszając odpowiednim służbom wszelkie nieprawidłowości.

"Jeżeli państwo uznajecie (...), że autokar, którym wasze dzieci udają się na wypoczynek, że trzeźwość kierowcy lub jego stan psychofizyczny powinny zostać sprawdzone, bardzo proszę, abyście w odpowiednim czasie poinformowali o miejscu, dacie i godzinie autokaru. Inspektorzy transportu drogowego na pewno nie pozostaną obojętni i taki autokar skontrolują" - wskazał Adamczyk.

Główny inspektor transportu drogowego Alvin Gajadhur doprecyzował, że każdy sprawdzany autobus "będzie dokładnie skontrolowany pod kątem stanu technicznego". "Sprawdzimy również kondycję kierowców - czy są trzeźwi i wypoczęci. Warto pamiętać, że muszą oni przestrzegać norm czasu pracy" - dodał.

Punkt w Głogoczowie stanowi dobrze kojarzone miejsce kontroli; podczas porannych sobotnich działań sprawdzonych zostało już kilka pojazdów. Kontrole te prowadzone będą też na głównych szlakach komunikacyjnych oraz w małopolskich kurortach.(PAP)

nak/ mark/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%