Zamknij
REKLAMA

Premier: konieczny jest powrót do miękkich zaleceń, czyli zasady dystans, dezynfekcja, maseczka

20:01, 14.07.2022 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Zapytany o rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem premier poinformował, że kilka dni temu zwołał po raz kolejny radę ds. covid.

Konieczny jest powrót do miękkich zaleceń, czyli zasady dystans, dezynfekcja, maseczka - to zaleca dziś Światowa Organizacja Zdrowia - powiedział w czwartek w Łagiewnikach premier Mateusz Morawiecki, odnosząc się do wzrostu liczby zakażeń koronawirusem.

"Przeprowadziliśmy bardzo wnikliwą dyskusję na ten temat w gronie specjalistów, ekspertów. Wypracowaliśmy pewne mechanizmy, które już zostały zakomunikowane przez ministra zdrowia Adama Niedzielskiego" - mówił.

Wyjaśnił, że konieczny jest powrót do "miękkich zaleceń", czyli zasady dystans, dezynfekcja, maseczka. "To jest to, co dzisiaj wszyscy specjaliści nam zalecają"- stwierdził.

Dodał, że obecny wzrost zachorowań nie przekłada się proporcjonalnie na wzrost hospitalizacji i zgonów.

"Ze swojej strony wolę przestrzec - ponieważ i mnie samego niejednokrotnie ta kapryśna natura COVID-19 zaskoczyła - więc wolę (...) powiedzieć wszystkim rodakom: strzeżmy się przed tym poprzez te wszystkie zasady, które wypracowaliśmy: dystans, dezynfekcja, maseczki - to jest to, co zaleca Światowa Organizacja Zdrowia" - podkreślił Morawiecki.

Poinformował, że rząd przygotowuje plany zwiększenia liczby łóżek covidowych, gdyby było to konieczne.

"Na razie, dzisiaj, mamy nadmiar - i to duży nadmiar - łóżek w stosunku do zachorowań. Ale oczywiście wiemy, że zachorowania mogą gwałtownie przyspieszyć i tutaj nie zasypiamy gruszek w popiele" - zapewnił.

W czwartek badania potwierdziły 1840 zakażeń koronawirusem. Zmarły 4 osoby z COVID-19. Tydzień temu, 7 lipca, Ministerstwo Zdrowia informowało o 1068 zakażeniach koronawirusem.(PAP)

Autorzy: Iwona Żurek, Katarzyna Herbut

iżu/ kh/ joz/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%