Zamknij
REKLAMA

PAA: sytuacja radiacyjna w Polsce jest w normie

20.53, 23.11.2022 PAP Aktualizacja: 20.54, 23.11.2022
Skomentuj PAP
REKLAMA

W środę Rosja po raz kolejny ostrzeliwuje Ukrainę rakietami, trafiając m.in. w obiekty infrastruktury krytycznej. Doniesienia o wybuchach napłynęły po południu z różnych regionów Ukrainy. Problemy z elektrycznością są w całym kraju. We wszystkich obwodach ogłoszono alarm przeciwlotniczy.

Na ten moment nic złego się nie dzieje. Sytuacja jest w normie - poinformował PAP zespół informacji i komunikacji Państwowej Agencji Atomistyki pytany o wpływ rosyjskich ataków rakietowych w Ukrainie na sytuację radiacyjną w Polsce.

W związku z ostrzałami koncern Enerhoatom poinformował o wyłączeniach bloków energetycznych w trzech elektrowniach atomowych na Ukrainie: Rówieńskiej, Południowoukraińskiej i Chmielnickiej. Zapewnił przy tym, że tło promieniowania na terytorium elektrowni atomowych i w ich okolicy nie zmieniło się, wszystkie wskaźniki są w normie.

O sytuację radiacyjną w Polsce PAP zapytała Państwową Agencję Atomistyki, która na bieżąco monitoruje skażenia promieniotwórcze w kraju. "Na ten moment nic się złego nie dzieje. Sytuacja jest w normie" - zapewnił informacji i komunikacji PAA.(PAP)

Autor: Bartłomiej Figaj

(PAP)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%