Zamknij
REKLAMA

Nawałnica nad Chodzieżą - NOWE INFORMACJE

11:40, 29.08.2019 | K.D
REKLAMA
Skomentuj

28 sierpnia 2019 roku kilka minut przed godziną 21. przez miasto Chodzież przeszła nawałnica – burza z intensywnymi opadami deszczu i gradu oraz porywisty, silny wiatr. W wyniku nawałnicy na terenie miasta strażacy musieli interweniować 27 razy w dniach 28 i 29 sierpnia br. Nikt na szczęście nie został poszkodowany.

Najwięcej zdarzeń było związanych z wiatrołomami (19 interwencji), podczas których strażacy musieli usuwać powalone drzewa, odłamane konary i gałęzie, leżące na drogach, chodnikach, parkingach. Największa akcja związana z wiatrołomami trwająca prawie 3 godziny miała miejsce na ulicy Jagiellońskiej, gdzie oderwany duży konar drzewa spadł na pojazdy stojące na parkingu. W wyniku zdarzenia 3 samochody osobowe uległy uszkodzeniu, w tym jedno zostało całkowicie zgniecione. Ponadto strażacy 6 krotnie wypompowywali wodę z zalanych budynków, w szczególności z piwnic oraz dwa zdarzenia związane były z uszkodzeniem dachów. Największą powierzchnię dachu nawałnica uszkodziła na ulicy Wyszyńskiego, gdzie uszkodzone zostało pokrycie, ocieplenie oraz inne elementy dachu Zespołu Szkół im. Hipolita Cegielskiego na powierzchni około 500 m2. Usuwanie skutków trwało ponad 5 godzin, a w działaniach wykorzystywany był w szczególności sprzęt wysokościowy, sprzęt burzący, piły do cięcia stali, pilarki oraz sprzęt oświetleniowy.

Na miejsce zdarzeń przybyli: Starosta Chodzieski wraz z Wicestarostą, Burmistrz Chodzieży oraz do zdarzenia w szkole Dyrektor Zespołu Szkół.

    W działaniach trwających do wczesnych godzin porannych brało udział 14 zastępów z JRG PSP w Chodzieży, OSP KSRG Stróżewo, OSP KSRG Milcz, OSP KSRG Budzyń, OSP KSRG Margonin, OSP Podstolice, OSP Laskowo (łącznie 51 strażaków), Policja oraz Pogotowie Energetyczne.  

(K.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Monika25Monika25

0 0

Cześć Panowie :) ,Mam na imie Monika i mam 25 lat jeżeli masz ochotę Napisz do mnie na http://wyspakobiet.eu/monika25 jeśli jesteś miłośnikiem kobiecych kształtów, lubisz piękne i inteligentne kobiety to zapraszam Cię do bliższej znajomości z moją osobą. Pozdrawiam Milutko :). 09:43, 05.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© superchodziez.pl | Prawa zastrzeżone