Zamknij
REKLAMA

Strażacy spotkali się z seniorami

15:07, 28.11.2019 | K.D
Skomentuj
REKLAMA

 20 listopada 2019 zostały przeprowadzone zajęcia edukacyjne przeprowadzone przez funkcjonariusza Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży dla Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Chodzieży. 


Spotkanie z seniorami odbyło się w ramach kampaniami społecznych: „CZUJKA NA STRAŻY TWOJEGO BEZPIECZEŃSTWA”, „CZAD i OGIEŃ – OBUDŹ CZUJNOŚĆ”, „KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO” oraz „BEZPIECZNE ŻYCIE SENIORA”. Tematy związane były m.in. z zagrożeniami występującymi w miejscach zamieszkania, w tym zagrożenie jakie ze sobą niesie tlenek węgla i sposoby zabezpieczania się przed „czadem”. Funkcjonariusze omówili ponadto seniorom profilaktykę przeciwdziałania zagrożeniom oraz zasady ewakuacji z budynku.  


Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży, apeluje o przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa pożarowego oraz przypomina o zakazie składowania materiałów palnych na drogach komunikacji ogólnej służących ewakuacji lub umieszczaniu przedmiotów na tych drogach w sposób zmniejszający ich szerokość albo wysokość poniżej wymaganych wartości. 
Szczegółowe porady dotyczące bezpiecznego zachowywania się przy występujących zagrożeniach można uzyskać na stronie internetowej komendy http://www.chodziez.psp.wlkp.pl/ zakładce „PORADY”.

(K.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA