Zamknij
REKLAMA

Koreański inwestor DONGJIN zainwestuje w Chodzieży

08:58, 18.03.2019 | K.D
REKLAMA
Skomentuj

Inwestycja koreańskiego inwestora ulokowana będzie na terenie po fabryce mebli i docelowo będzie wiązała się z utworzeniem ponad 200 miejsc pracy.


Firma DONGJIN to globalny dostawca podzespołów z tworzywa sztucznego dla przemysłu elektronicznego oraz motoryzacyjnego. Dzięki swojemu ponad 30-letniemu doświadczeniu koreańska firma rodzinna zapewnia produkcję o najwyższym standardzie przy zastosowaniu najnowszej technologii. Do grona odbiorców należą międzynarodowe firmy takie jak Samsung czy Hyundai Motor Group.


W Europie inwestor dysponuje już zakładami produkcyjnymi na Słowacji, Węgrzech oraz w Rosji, w których produkowane są elementy do poszczególnych sektorów. Polska to kolejny krok w ekspansji DONGJIN.


W Chodzieży zakład koreańskiego inwestora w długoterminowej perspektywie zapewni okolo 200 miejsc pracy i będzie produkował plastikowe oraz metalowe elementy dla branży AGD, która w Polsce przeżywa w ostatnich latach dynamiczny rozwój. Z licznych badań wynika, iż nasz kraj stał się jednym z europejskich liderów produkcji w tym sektorze. Zakład produkcyjny powstanie na byłym terenie fabryki EUROPOL w Chodzieży.


„Zdecydowaliśmy, że fabryka powstanie w Polsce, ze względu na potencjał sektora, szybki dynamiczny rozwój naszych klientów oraz optymalne warunki logistyczne, które dają możliwość dostarczania produkcji także na rynki zachodnie" - mówi Prezes Grupy DONGJIN, Pan Yoonsuk Jang.
„Za nami pierwszy etap inwestycji - szczegółowa analiza lokalizacji, zakończona zakupem istniejącego obiektu, która obejmowała 30 kryteriów biznesowych, technicznych a także prawno-podatkowych. Analizowaliśmy prawie 20 lokalizacji w Wielkopolsce, w tym 3 - 5 na bardzo szczegółowym poziomie w obrębie Poznania, które najbardziej odpowiadały wymogom inwestora, a przede wszystkim w długoterminowej perspektywie będą gwarantowały dostępność potencjału ludzkiego oraz możliwość rozbudowy produkcji" mówi Partner Zarządzający firmy doradczej JP Weber, Pan Jędrzej Piechowiak.


W następnych miesiącach DONGJIN będzie poszukiwać polskich pracowników na stanowiska finansowo-administracyjne, a w kolejnym etapie specjalistów od zarządzania produkcją i montażystów. 

(K.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

chodzieżak@wp.plchodzież[email protected]

1 0

Stare graty po 20 lat maszyny przytachali z Korei i wielcy udziałowcy
23:34, 18.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© superchodziez.pl | Prawa zastrzeżone