Zamknij
REKLAMA

Turniej e-sportowy

10:17, 30.05.2021 | K.D
Skomentuj
REKLAMA

Tuż przed kolejnym poluzowaniem obostrzeń związanym z trwającą pandemią, a wychodząc naprzeciw młodzieżowej integracji przed powrotem do szkół Młodzieżowa Rada Miejska w Chodzieży wspólnie z Młodzieżowa Rada Powiatu Chodzieskiego podjęła wspólną inicjatywę pod nazwą "Turniej e-sportowy".

Nie były to jeszcze osobiste spotkania, ale polegały na stworzeniu 5-osobowych zespołów, które rywalizowały ze sobą w internetowej przestrzeni. Zawody trwały od 30.04-2.05 i cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Wśród zespołowych teamów znaleźli się uczniowie szkół podstawowych, ponadpodstawowych jak i absolwenci powiatowych szkół.

Łącznie w turnieju wzięło udział 14 drużyn, co stanowi 70 uczestników. Mecze finałowe podczas transmisji na serwerze discord specjalnie przeznaczonym dla tego turnieju oglądało około 40 osób w szczytowym momencie. Rozegrane zostały dwie gry, podczas których wyłoniono najlepsze zespoły. A oto wyniki:

Counter Strike Global Offensive:

1. GUAYANDO

2. Siła Spokoju

3. Fat Bustards

League of Legends

1. Team Jazding

2. Budzyn E-sports

3. Tybijka Gaming

27 czerwca podsumowano turniej i wręczono nagrody zwycięskim zespołom.

Upominki promocyjne wraz z przedstawicielami obu rad młodzieżowych- w imieniu Patrona Turnieju - Burmistrza Chodzieży Jacek Gursz Burmistrz wręczył wiceburmistrz Piotr Witkowski wraz z koordynatorem MRM - Małgorzatą Jeśko- Doręgowską, a w imieniu Starosty Powiatu - Mirosława Juraszka wręczenia dokonali specjalista ds. oświaty Tomasz Procek wraz z koordynatorem MRP - Adrian Urbański. Wszystkie zespoły otrzymały upominki oraz vouchery na wspólne spotkania przy pizzy, które mogą odbyć się już w wyczekiwanym przez wszystkich "realnym" świecie. Dodatkowe upominki w postaci voucherów do Media Ekspert ufundowane przez Pana

Krzysztofa Lehmanna prowadzącego firmę InsmontPlus otrzymali członkowie zwycięskich drużyn. Wszystkim za wsparcie turnieju serdecznie dziękujemy, a młodzieży gratulujemy tak licznego zainteresowania e-sportową inicjatywą oraz sprawnie przeprowadzonej organizacji.

(K.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%