Zamknij
REKLAMA

Rekordowe wsparcie dla klubów sportowych w powiecie chodzieskim

07:57, 02.06.2021 | K.D
Skomentuj fot. Pixels/Pixabay
REKLAMA

Znamy już wyniki Rządowego Programu Klub. W tym roku minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu prof. Piotr Gliński zwiększył nakład na Rządowy Program Klub z planowanych 40 mln zł na 57 mln zł. Wzrost wsparcia jest bowiem jednym z elementów tzw. „tarczy dla sportu”, kiedy to powrót do aktywności fizycznej w czasie pandemii Covid-19 i tuż po niej jest bardzo ważny dla naszego zdrowia. Dzięki rekordowemu, zwiększonemu budżetowi dofinansowanie w 20021 roku otrzyma 5131 klubów sportowych.

Celem programu jest wsparcie małych i średnich klubów sportowych. Kwota dofinansowania w ramach Rządowego Programu Klub to 10 tys. zł dla klubów jednosekcyjnych i 15 tys. zł dla klubów wielosekcyjnych. Środki można przeznaczyć na wynagrodzenie szkoleniowców, organizację obozów sportowych, zakup sprzętu sportowego. Projekt cieszy się dużym zainteresowaniem, gdyż po raz pierwszy środki trafią bezpośrednio do klubów.

 

Powiat chodzieski:

Klub Sportowy Gontyniec w Chodzieży - 10 tys. zł

Chodzieski Klub Sportowy Polonia - 10 tys. zł

Klub Tenisowy Return Budzyń - 10 tys. zł

KS Korona Stróżewo Chodzież - 10 tys. zł

Klub Sportowy Leśnik Margonin - 10 tys. zł

Klub Sportowy "Sokół" Szamocin - 10 tys. zł

 

-Wszystkim serdecznie gratuluję, wierząc, że środki te przyczynią się do kolejnych sportowych sukcesów. Życzę wszystkim wytrwałości w osiąganiu zamierzonych celów, gdyż tylko ciężka praca prowadzi do zwycięstwa - mówi Marta Kubiak - poseł PiS. 

(K.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%