Zamknij
REKLAMA

Policjanci w Wesołym Smyku

10:19, 13.06.2018 | K.D
REKLAMA
Skomentuj

W czwartek 7 czerwca na terenie Niepublicznego Przedszkola Nr 3 „Wesoły Smyk” w Chodzieży odbył się Festyn Rodzinny. W gronie dzieci, rodziców i dziadków nie zabrakło dzielnicowego, który w swoim rejonie służbowym ma tę placówkę. Jego wizyta zawsze ciszy się sporym zainteresowaniem zarówno tych najmłodszych, jak i tych nieco starszych, bo zawsze warto rozmawiać o bezpieczeństwie.

Dzielnicowy sierż.sztab. Kamil Szumlicz korzystając z okazji, jaką jest festyn rodzinny, rozmawiał z dziećmi i ich opiekunami o bezpieczeństwie w kontekście zbliżających się wakacji. Z jednej strony poruszał tematykę bezpieczeństwa w domu, na placu zabaw, w miejscu publicznym, w ruchu drogowym, wskazując na bezpieczne formy spędzania czasu wolnego przez dzieci, z drugiej zaś przypominał o tym, jak ważne jest bezpieczeństwo nad wodą.

Jak festyn, to oczywiście prezentacja sprzętu służbowego, wykorzystywanego przez policjantów w codziennej służbie, promowanie zawodu policjanta, jako służby przyjaznej drugiemu człowiekowi oraz dzielnicowego, który ma być blisko ludzi, ich problemów i trosk.

Dla najmłodszych przygotowano łamigłówki o bezpieczeństwie. Każdy zainteresowany mógł też zrobić sobie odbitkę linii papilarnych. Chłopców interesował groźnie wyglądający manekin, z którym się fotografowali.

Niech ten wspólnie spędzony czas zaowocuje, by w okresie zbliżających się dużymi krokami wakacji nie doszło do niebezpiecznych zdarzeń z udziałem dzieci i młodzieży.

(K.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© superchodziez.pl | Prawa zastrzeżone