Zamknij
REKLAMA

103. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego

14:12, 27.12.2021 | .
Skomentuj
REKLAMA

27 grudnia 2021 roku z okazji Narodowego Dnia Pamięci Zwycięstwa Powstania Wielkopolskiego odbyły się uroczystości pod pomnikiem Wdzięczności za Wolność oraz w kościele kolegiackim pw. św. Floriana w Chodzieży.

 

W uroczystościach prócz władz samorządowych wzięli udział przedstawiciele KP PSP w Chodzieży z Komendantem Powiatowym Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży mł. bryg. Adamem Grunwaldem na czele, w tym poczet sztandarowy Komendy. O godzinie 9:00 w kościele kolegiackim pw. św. Floriana w Chodzieży odprawiona została msza św. upamiętniająca powstańców wielkopolskich, a następnie pod pomnikiem Wdzięczności za Wolność delegacja KP PSP w Chodzieży złożyła kwiaty. W uroczystościach wzięli również udział druhowie z OSP Chodzież.

W hołdzie poległym powstańcom wielkopolskim wywieszono flagi powstańcze m.in. przy siedzibie JRG PSP w Chodzieży, OSP KSRG Stróżewo, OSP KSRG Milcz, OSP KSRG Budzyń, OSP KSRG Wyszyny, OSP KSRG Szamocin, OSP KSRG Lipa-Nowy Dwór, OSP KSRG Margonin.

Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego będące polskim świętem państwowym przypadające 27 grudnia w rocznicę wybuchu powstania wielkopolskiego w 1918 roku, jest obchodzone w tym roku po raz pierwszy.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%