Zamknij
REKLAMA

Strażacy zbierają złom na nowy wóz

15:18, 21.04.2021 | K.D
Skomentuj Na zdjęciu druhowie z OSP w Wyszynach.
REKLAMA

Druhowie z OSP w Wyszynach rozpoczęli zbiórkę złomu. Pieniądze z jego sprzedaży mają być przeznaczone na zakup nowego ciężkiego wozu strażackiego. 

Aktualnie na wyposażeniu OSP Wyszyny jest ponad 20-letni Star. Zdaniem strażaków nie spełnia on swojego zadania i trzeba zdobyć fundusze na zakup nowego. Ochotnicy z Wyszyn muszą uzbierać wkład własny wynoszący około 100.000 zł. Kwota jest zawrotna. Postanowili, że pieniądze zdobędą zbierając złom na terenie swojej i okolicznych gmin. Dochód ma zostać przeznaczony właśnie na zakup nowego wozu bojowego. 

-Teraz mamy stary, 20-letni wóz. Jest on bardzo słaby bo ma tylko 157 kM i napęd tylko na jedną oś. Staramy się o wóz, który będzie miał napęd 4x4. Wokół mamy lasy i czasami, jak jest pożar w lesie, nasz wóz po prostu nie daje rady - mówi Miłosz Bondecki z OSP Wyszyny. 

-Jedni ludzie chętnie oddają nam złom, wiedząc, że to także w ich interesie, inni mniej. Mam jednak nadzieję, że uda nam się zebrać całą potrzebną kwotę - dodaje Rafał Antosik z OSP Wyszyny. 

Trzymamy kciuki za to, by zbiórka się udała i wkrótce w remizie w Wyszynach stał nowy, lśniący ciężki wóz bojowy. 

(K.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%