Zamknij
REKLAMA

I Zlot Morsów Powiatu Chodzieskiego za nami

15:35, 08.03.2021 | K.D
Skomentuj fot. Powiat Chodzieski
REKLAMA

Ponad dwustu śmiałków wzięło udział w I Zlocie Morsów Powiatu Chodzieskiego. Wczoraj na plaży nad jeziorem Siekiera w Szamocinie miłośnicy mroźnych kąpieli zanurzyli się w lodowatej wodzie i  wzięli udział w specjalnie przygotowanych zawodach.  

Plaża miejska w Szamocinie ożyła o nietypowej porze roku. Chyba nigdy wcześniej nie zdarzyło się, by na początku marca nad lodowatymi wodami Siekiery unosiła się muzyka i śmiech wielu osób. Nad wodami, które należało specjalnie dla morsów oczyścić z lodu, nadal pokrywającego taflę jeziora.

Po zgłoszeniu się w biurze zlotu i dopełnieniu formalności, uczestnicy zostali powitani  przez organizatorów. Starosta Mirosław Juraszek, wicestarosta Mariusz Witczuk, Burmistrz Miasta i Gminy Szamocin Eugeniusz Kucner, dyrektor Szamocińskiego Ośrodka Kultury Dariusz Rybarczyk – wszyscy oni dziękowali za tak gremialny odzew na pomysł zorganizowania w naszym powiecie podobnego wydarzenia. Przypomnijmy, że w zlocie brali udział członkowie nieformalnych grup morsów, działających na terenie naszego powiatu.

Po mroźnej, kilkunastominutowej kąpieli każdy mógł skorzystać z ciepłego posiłku, a następnie grupy rywalizowały w wyjątkowych, „morsowych” zmaganiach. Na wszystkich uczestników czekały pamiątkowe medale oraz inne upominki. Był również akcent z okazji Dnia Kobiet.

Zlot został zorganizowany przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności, zabezpieczeniu opieki medycznej, pomocy nurków oraz spełnieniu wymagań sanitarnych. Energia, jaka wytworzyła się na szamocińskiej plaży z pewnością zaowocuje kontynuacją imprezy w przyszłym roku. Może ona stać się nową pozycją w kalendarzu lokalnych wydarzeń.

(K.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%