Zamknij
REKLAMA

Festyn rodzinny w Jaktorowie

10:13, 06.08.2018 | K.D
Skomentuj
REKLAMA

28 lipca 2018 roku odbył się festyn rodzinny w Jaktorowie, którego organizatorem był pan Leszek Kudliński sołtys wsi, Rada Sołecka w Jaktorowie, Burmistrz Miasta i Gminy Szamocin oraz Szamociński Ośrodek Kultury. Po raz pierwszy festyn odbył się na boisku za świetlicą wiejską. Na początku przywitała wszystkich uczestników pani wice burmistrz Renata Młynarczyk. Festyn rozpoczęły animatorki z Nysy firma Wertini.

Jak zawsze bawią na 100%. Super pomysłowi, super wyposażeni.

Wprowadzili miłą atmosferę podczas zabaw, gier zarówno dla dzieci i dorosłych. Z dziećmi bawiła się postać bajkowa oraz towarzyszył im wielki pokaz baniek oraz festiwal kolorów. Przesympatyczny, miły zespół a do tego bardzo dobra i profesjonalna organizacja pracy.

Następnie na scenie pojawił się zespół „Jorgusie”. Zespół powstał w 1983r. Od tamtego czasu tworzą i śpiewają śląskie piosenki, które w humorystyczny sposób opowiadają o życiu, obyczajach i zmianach zachodzących wokół nas. Sami realizują swoje nagrania i produkują do nich teledyski.  Ich programy to: Koncerty po śląsku, Śląskie szlagiery, Tradycyjna Śląska Biesiada, Karczma piwna i Babski comber. Bawią się tym co robią i cieszą się kiedy publiczność bawi się razem z nami. Ich  siedzibą jest Śląska Piwnica Artycha z którą ściśle współpracują. Wspiera zespół także Telewizja Polonijna Tv Culture, a patronatem zespół objęło Stowarzyszenie Dziedzictwo Kultury. Obecny skład zespołu:  Jerzy Moskała,   Grażyna Górecka oraz Marcin Moskała.

Na festynie nie brakowało gastronomii oraz dmuchańcy dla dzieci. Jak widać wszyscy bawili się bardzo dobrze a to zasługa pięknej pogody.

(K.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%