Zamknij
REKLAMA

Tragedia nad jeziorem w Laskowie

13:54, 20.08.2018 | K.D
Skomentuj fot. OSP Szamocin
REKLAMA

W niedzielę w Laskowie przy ul. Szamocińskiej doszło do utonięcia mężczyzny. Przyczyny śmierci wyjaśni śledztwo prowadzone przez Prokuraturę Rejonową w Chodzieży.

Na miejsce zadysponowano cztery zastępy wraz z łodzią z JRG Chodzież, dwa zastępy z pontonem z OSP Szamocin oraz Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Piły.


Strażacy po dojeździe zastali osobę poszkodowaną wydobytą w wody przez osobę postronną, która udzielała mężczyźnie pierwszej pomocy. Z relacji świadka wynikało, że osoba poszkodowana jednak nie wskoczyła do wody, tylko wycinała trzcinę przygotowując miejsce do wędkowania.
Zabezpieczono miejsce zdarzenia i przystąpiono do udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy (resuscytacji krążeniowo-oddechowej). Po przybyciu Zespołu Ratownictwa Medycznego poszkodowany został przekazany lekarzowi, który wraz ze strażakami kontynuował próbę przywrócenia parametrów życiowych. Po około 20 minutach powrócono tętno oraz oddech, a następnie ambulans PRM przetransportował poszkodowanego do Szpitala Powiatowego w Chodzieży.

- To pierwsza, i miejmy nadzieję, że ostatnia ofiara wody w naszym powiecie w tym sezonie. Policja apeluje o rozwagę i rozsądek nad wodą. To od nas samych zależy nasze bezpieczeństwo. Bilans utonięć w tym roku jest przerażający. W samym sierpniu już 88 osób straciło życie w ten właśnie sposób. A to jeszcze nie koniec wakacji. Dlatego apelujemy o zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa, by ta galopująca liczba utonięć wreszcie się zatrzymała - mówi Karolina Smardz-Dymek z KPP w Chodzieży. 

W działaniach trwających prawie 1,5 godziny brało udział 17 strażaków, 3 ratowników medycznych, 5 policjantów.
W czasie zdarzenia na zabezpieczenie rejonu zadysponowano zastęp z OSP Milcz.

(K.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%