Zamknij

9 kilometrów ścieżek i chodników przybędzie w Chodzieży

14:14, 16.03.2021 | K.D
Skomentuj fot. Krzysztof Dęga
REKLAMA

Urząd Miejski w Chodzieży realizuje projekt "mobilność miejska". W najbliższym czasie w mieście przybędzie prawie 9 kilometrów chodników i ścieżek rowerowych. 

Chodzież  ma otrzymać na ten cel dofinansowanie w wysokości 8 235 639,71 zł. Wartość całego projektu oszacowano na 9 688 987,91 zł, Różnica to wkład własny miasta i powiatu, który jest partnerem projektu, gdyż część prac odbywać się będzie na chodnikach powiatowych.

W ramach zadania inwestycyjnego zaplanowano m.in. dalszą rozbudowę chodników i ścieżek rowerowych (8,680 km),  przebudowę oświetlenia drogowego w wielu punktach miasta, a także budowę nowej stacji rowerów miejskich w rejonie Szpitala Powiatowego wraz z rozbudową floty rowerów . Chodzieży ma przybyć aż 50 jednośladów. Wszystko po to by co miasta wjeżdżało coraz mniej samochodów i by mieszkańcy mogli oddychać pełną piersią. 

Przebudowa ścieżek pieszo-rowerowych zrealizowana zostanie m.in. przy: ul. Miodowej na odcinku od ul. Ofiar Gór Morzewskich do ul. Wiejskiej, ul. Akacjowej, ul. Wiejskiej, ul. Adama Mickiewicza czy  ul. ks. Ignacego Czechowskiego. 

Ścieżka i chodniki powstaną także na  ul. 3 Maja i Osiedlu Leśnym na odcinku od ul. Leśnej do pętli autobusowej przy tzw. sanatorium oraz w rejonie ul. Strzeleckiej stanowiącej odcinek z Chodzieskiego Domu Kultury do ul. Leśnej.

Przebudowa chodnika przy ul. Dworcowej umożliwi przebudowę jezdni i wyznaczenie dodatkowego pasa ruchu na skrzyżowaniu z ul. Tadeusza Kościuszki i Ujską.  Przebudowa chodnika przy ul. Ujskiej umożliwi realizację wniosku Rodzinnych Ogrodów Działkowych i budowę zatoki autobusowej wraz z przystankiem komunikacji miejskiej. Nawierzchnia pozostałych ścieżek pieszo-rowerowych wykonana zostanie z betonowej kostki brukowej, z wyjątkiem ścieżki w rejonie ul. 3 Maja oraz Strzeleckiej gdzie wykonana zostanie nawierzchnia bitumiczna oraz ścieżki przy Promenadzie gdzie wykonana zostanie nowa nawierzchnia naturalna

(K.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%