Zamknij
REKLAMA

Chodzieski klasyk w ramach Triathlon Series 2018 już w niedzielę!

12:26, 31.07.2018 | K.D
REKLAMA
Skomentuj

Przed nami triathlonowy klasyk, czyli drugi etap popularnego cyklu Triathlon Series 2018, który odbędzie się w Chodzieży! Po rywalizacji w Brodnicy triathloniści zmierzą się z trasami w Chodzieskiej Szwajcarii. Zawody odbędą się już 5 sierpnia, a zawodnicy będą mieli do wyboru jeden z trzech dystansów: 1/2 IM, 1/4 IM oraz 1/8 IM. 

Chodzież to niewątpliwie jedna z niewielu miejscowości w naszym kraju od lat związana z triathlonem! Pierwsze zawody w Chodzieży rozegrano już w 1995 roku. Bogata historia, znakomity etap pływacki, sprawdzona trasa rowerowa i biegowa oraz komfortowa strefa zmian, sprawiają, że są to zawody obowiązkowe na triathlonowej mapie kraju. 

To właśnie tu w zeszłym roku odbyły się Mistrzostwa Polski na dystansie olimpijskim, a każda organizowana w Chodzieży impreza jest obowiązkowym punktem w kalendarzu startowym wielu zawodników. 

Podczas zawodów Triathlon Series Chodzież 2018, triathloniści rywalizować będą na trzech dystansach: 1/2 IM (1,9 km pływania, 90 km jazdy na rowerze, 21,1 km biegu), popularnej „ćwiartce”, czyli 1/4 IM (0,95 km – 45 km – 10,55 km) oraz na najkrótszym dystansie, czyli 1/8 IM (0,475 km – 22,5 km – 5,275 km). Oprócz startów indywidualnych na każdym z dystansów będzie można wziąć udział w rywalizacji sztafet triathlonowych, 
w których jedna osoba płynie, druga jedzie na rowerze, a trzecia biegnie. 

Pływanie odbędzie się w Jeziorze Chodzieskim. Zawodnicy startujący na dystansie 1/2 IM będą mieli do pokonania 2 pętle, a ci startujący na 1/4 IM oraz 1/8 IM – 1 pętlę. Trasa kolarska prowadzić będzie drogą wojewódzką nr 193 w stronę miejscowości Pietronki, a pętla biegowa zostanie wytyczona wokół Jeziora Chodzieskiego. Meta i strefa zmian będą znajdować się na boisku przy ul. Staszica w Chodzieży.

Nową imprezą towarzyszącą cyklowi Triathlon Series 2018 będą zawody biegowe dla dzieci Kids Run na trzech dystansach: 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat) oraz 1000 m (12-15 lat). 

Urokliwa Chodzież leży w Północnej Wielkopolsce, 70 kilometrów na północ od Poznania. Miejscowość i jej najbliższa okolica określana jest mianem „Chodzieskiej Szwajcarii”, ze względu na piękno tego terenu, łączące w sobie widoki niemal górskie z pejzażem dolin rzecznych. 

To już ostatnia szansa na zapisy. Aby wziąć udział w zawodach wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na oficjalnej stronie zawodów www.triathlonpl.com

(K.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© superchodziez.pl | Prawa zastrzeżone