Zamknij
REKLAMA

Powstanie Wielkopolskie. Bitwa o Chodzież

10:45, 13.09.2018 | K.D
REKLAMA
Skomentuj

Jest 1918 rok, Wielka Wojna dobiega końca a w całej Europie odradza się wiele państw narodowych. Jednym z nich jest Polska. Jednak nie wszystkie regiony Rzeczypospolitej zostają włączone w granice kraju. W Chodzieży, wielkopolskim miasteczku z blisko 600-letnią historią, konspiratorzy, pod groźbą utraty życia, przygotowują się do wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

Film przedstawia historię wojsk powstańczych, dowodzonych przez porucznika Włodzimierza Kowalskiego (w tej roli, znany z filmu Twój Vincent, Robert Gulaczyk), który staje na czele kompanii mających za zadanie zdobyć Chodzież. Po pierwszej nieudanej próbie zdobycia miasta przy pomocy fortelu, organizuje wojska do walki zbrojnej… Potyczki z wojskami niemieckimi sprawiają, że dowiaduje się prawdy o sobie oraz ludziach, którymi dowodzi.

Fabularyzowany dokument produkcji TV ASTA wzbogacony o materiały archiwalne z powstania opowiada o ludziach, którzy po ponad 120-letniej niewoli podjęli walkę o przywrócenie Północnej Wielkopolski do odradzającej się II Rzeczpospolitej.

 

(K.D)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

Nic ciekawegoNic ciekawego

0 0

Same reklamy 17:50, 17.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© superchodziez.pl | Prawa zastrzeżone