Zamknij
REKLAMA

Ogólnopolski konkurs dla szkół Wydawnictwa Nowa Era - Laureatka z Chodzieży

08:30, 10.11.2018 | K.D
REKLAMA
Skomentuj

Wydawnictwo Nowa Era zakończyło konkurs literacki dla uczniów szkół podstawowych Popisz się talentem, i wydało książkę z opowiadaniami laureatów, pt. “Tajemnicza wyprawa”. Premiera zaplanowana jest na 24 października, a dochód z jej sprzedaży będzie przekazany w całości na wspieranie i rozwój talentów polskich dzieci. Wśród nagrodzonych jest Laura z Chodzieży. 

 

Laura z Chodzieży to uczennica szkoły podstawowej z województwa wielkopolskiego, która została jedną z trzydziestu laureatów drugiej edycji konkursu literackiego Popisz się talentem. Już 24 października Jej opowiadania ukażą się w książce pt. Tajemnicza wyprawa. W tym roku celem organizatorów było zachęcenie dzieci, by przyjrzały się swojemu najbliższemu otoczeniu, dlatego akcja opowiadań napisanych przez uczniów musiała rozgrywać się w rodzinnym mieście lub regionie uczestników konkursu.

 

Być może wygrana w konkursie Popisz się talentem, to tylko pierwszy krok tych dzieci na drodze do odkrycia własnego potencjału i rozwijania talentu literackiego. Być może w przyszłości Laura postanowi zostać pisarką, tłumaczką, copywriterką…, a może dziennikarka. Być może kiedyś będzie pracować w redakcji Państwa gazety, portalu lub radia i dzielić się z czytelnikami informacjami na temat najciekawszych wydarzeń z regionu.

 

Dlatego zwracamy się do Was z serdeczną prośbą o publikację informacji o konkursie Popisz się talentem, jego laureatach oraz książce Tajemnicza wyprawa. Taka publikacja to nie tylko nagroda dla uczniów, którzy zostali laureatami konkursu, ale również zachęta i motywacja dla innych dzieci, które być może chciałyby zgłosić swoje prace do przyszłorocznej edycji Popisz się talentem.

 

Udział w konkursie realizuje prawo dzieci do pełnego i harmonijnego rozwoju i do wyrażania siebie poprzez sztukę, której rola w kształtowaniu się osobowości jest nie do przecenienia. Konkurs „Popisz się talentem” został objęty honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka.

(K.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© superchodziez.pl | Prawa zastrzeżone