Zamknij
REKLAMA

Ogólnopolski konkurs dla szkół Wydawnictwa Nowa Era - Laureatka z Chodzieży

08:30, 10.11.2018 | K.D
REKLAMA
Skomentuj

Wydawnictwo Nowa Era zakończyło konkurs literacki dla uczniów szkół podstawowych Popisz się talentem, i wydało książkę z opowiadaniami laureatów, pt. “Tajemnicza wyprawa”. Premiera zaplanowana jest na 24 października, a dochód z jej sprzedaży będzie przekazany w całości na wspieranie i rozwój talentów polskich dzieci. Wśród nagrodzonych jest Laura z Chodzieży. 

 

Laura z Chodzieży to uczennica szkoły podstawowej z województwa wielkopolskiego, która została jedną z trzydziestu laureatów drugiej edycji konkursu literackiego Popisz się talentem. Już 24 października Jej opowiadania ukażą się w książce pt. Tajemnicza wyprawa. W tym roku celem organizatorów było zachęcenie dzieci, by przyjrzały się swojemu najbliższemu otoczeniu, dlatego akcja opowiadań napisanych przez uczniów musiała rozgrywać się w rodzinnym mieście lub regionie uczestników konkursu.

 

Być może wygrana w konkursie Popisz się talentem, to tylko pierwszy krok tych dzieci na drodze do odkrycia własnego potencjału i rozwijania talentu literackiego. Być może w przyszłości Laura postanowi zostać pisarką, tłumaczką, copywriterką…, a może dziennikarka. Być może kiedyś będzie pracować w redakcji Państwa gazety, portalu lub radia i dzielić się z czytelnikami informacjami na temat najciekawszych wydarzeń z regionu.

 

Dlatego zwracamy się do Was z serdeczną prośbą o publikację informacji o konkursie Popisz się talentem, jego laureatach oraz książce Tajemnicza wyprawa. Taka publikacja to nie tylko nagroda dla uczniów, którzy zostali laureatami konkursu, ale również zachęta i motywacja dla innych dzieci, które być może chciałyby zgłosić swoje prace do przyszłorocznej edycji Popisz się talentem.

 

Udział w konkursie realizuje prawo dzieci do pełnego i harmonijnego rozwoju i do wyrażania siebie poprzez sztukę, której rola w kształtowaniu się osobowości jest nie do przecenienia. Konkurs „Popisz się talentem” został objęty honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka.

(K.D)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© superchodziez.pl | Prawa zastrzeżone