Zamknij
REKLAMA

W trosce o seniorów

10:16, 01.12.2018 | K.D
REKLAMA
Skomentuj

Seniorzy, bo o nich mowa, mieli okazje posłuchać rad profilaktyka społecznego z chodzieskiej Policji. W ostatnim czasie nadkom. Elżbieta Żulewska spotkała się z różnymi grupami senioralnymi, by porozmawiać o ich bezpieczeństwie.

 

Policjantka uczestniczyła w spotkaniach z seniorami Klubu Seniora w Milczu, z miejscowości Prosna, a także seniorami z Polskiego Związku Niewidomych Koła Powiatowego w Chodzieży. Podczas każdego ze spotkań poruszała tematy te najbardziej nurtujące zebranych. To przede wszystkim oszustwa, których ofiarą padają właśnie osoby starsze. Nadkom. Elżbieta Żulewska przestrzegała przed zbytnią ufnością wobec drugiego człowieka i doradzała, aby obcych nie wpuszczać do domu. Za tło spotkań posłużyły autentyczne przykłady z pracy policyjnych śledczych.

Z uwagi na porę roku, a co za tym idzie, trudne warunki na drogach, policjantka omówiła bezpieczeństwo seniorów w ruchu drogowym, zarówno jako kierowców, jak i niechronionych uczestników dróg. Podkreśliła także jak ważne jest korzystanie z elementów odblaskowych.

Korzystając z okazji poruszyła także problematykę żebractwa oraz bezdomności na terenie powiatu oraz poprosiła o zgłaszanie sytuacji zagrożenia życia i zdrowia osób bezdomnych, czy potrzebujących pomocy, by nie doszło tragedii.

Nadkomisarz Żulewska zaznaczyła, że dużymi krokami zbliżają się święta. To czas, kiedy w sklepach, centrach handlowych panuje większy tłok. To idealne warunki dla kieszonkowców, naciągaczy, zatem należy pamiętać o bezpieczeństwie swoim i swoich bliskich.

 

Spotkania z seniorami należą zawsze do tych niezwykle przyjemnych, ciepłych, gdzie przy wspólnym stole i filiżance kawy można wymienić się ważnymi informacjami i bardzo często doświadczeniami, jakie wszyscy posiadają. Seniorzy sami twierdzą, że spotkania są im potrzebne, by mogli właściwie reagować w różnych sytuacjach.

 

(K.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© superchodziez.pl | Prawa zastrzeżone