Zamknij

Narkotyki i dopalacze zabijają

18:08, 04.04.2019 | K.D
Skomentuj
REKLAMA

2 kwietnia profilaktyk społeczny chodzieskiej Policji spotkał się z młodzieżą Zespołu Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Chodzieży. Celem wizyty było zainaugurowanie kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają”, organizowanej przez MSWiA w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka”.

 

„Szkoda Ciebie na takie patoklimaty” to nazwa spotu filmowego, od którego rozpoczęło się spotkanie z młodzieżą. Następnie policjantki omówiły główny obszar dotyczący narkotyków, dopalaczy i środków odurzających, przypomniały między innymi o odpowiedzialności karnej nieletnich w tym zakresie, przyczynach sięgania po tego typu substancje oraz skutkach ich zażywania.

Do inauguracji kampanii zaproszono także Miejski Ośrodek Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Chodzieży oraz Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną, których to przedstawiciele omówili działania pomocowe i statutowe reprezentowanych przez siebie instytucji.

 

Korzystając z z okazji przypomniano o konkursie organizowanym przez Komendę Powiatową Policji w Chodzieży oraz Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Chodzieży pod hasłem „Jestem Bezpieczny. Mówię NIE!” dotyczącym wspomnianej tematyki oraz cyberzagrożeń.

 

Dla zainteresowanych przygotowano ulotki, broszury dotyczące uzależnień.

(K.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz