Zamknij
REKLAMA

Tlenek węgla atakuje także w czasie upałów!

15:37, 22.07.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Strażacy rekordowo często wyjeżdżali do interwencji związanych z emisją tlenku węgla w mieszkaniach i domach – przyczyną był w głównej mierze upał na terenie Polski. W  lipcu w ostatnich dniach odnotowano również zwiększoną ilość zdarzeń z tlenkiem węgla w mieszkaniach w Chodzieży.

– 5 zdarzeń na ulicach Reymonta i Składowej. Nikt na szczęście nie został poszkodowany. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest upał. W dniach, gdy temperatura powietrza na zewnątrz jest bardzo wysoka, nagrzewają się dachy, kominy i przewody wentylacyjne. Gromadzi się w nich ciepłe powietrze, co skutkuje powstaniem w przewodach tzw. poduszki powietrznej, czyli braku ciągu. W skutek powyższego spaliny przedostają się do pomieszczeń mieszkalnych - informuje Leszek Naranowicz z KP PSP w Chodzieży. 

Stanowi to duże zagrożenie dla zdrowia i życia. Dobrym symptomem jest fakt, że większość zdarzeń dotycząca zatruć tlenkiem węgla była zgłoszona po uruchomieniu się czujki tlenku węgla w budynku. Zachęcamy więc po raz kolejny do wyposażania swoich domostw w takie czujki – to może uratować życie!

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%