Zamknij

Poważny wypadek w Chodzieży

08:04, 03.04.2020 | K.D
Skomentuj
REKLAMA

31 marca 2020 roku po godzinie 17:15 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży otrzymało informację poprzez Centrum Powiadamiania Ratunkowego o wypadku drogowym w Chodzieży na ulicy Ofiar Gór Morzewskich.

Z informacji tej wynikało, że w zderzyły się ze sobą dwa pojazdy (samochód osobowy oraz bus) i ranne są dwie osoby, w tym jedna jest „zakleszczona”. Z uwagi na charakter zgłoszenia zadysponowano zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej PSP z Chodzieży, Policję oraz Zespoły Ratownictwa Medycznego.

-  Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że na środku drogi stoi rozbity pojazd osobowy, w środku którego znajduje się uwięziony kierowca. Obok na chodniku z rozbitym przodem stoi samochód typu bus, którym podróżowały dwie osoby (znajdowały się na zewnątrz bez widocznych obrażeń). Działania straży pożarnej w pierwszej kolejności polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy ciężko poszkodowanemu kierowcy oraz wykonaniu dostępu do niego za pomocą specjalistycznych narzędzi hydraulicznych. Po przybyciu na miejsce zdarzenia Zespołu Ratownictwa Medycznego wspólnie ewakuowano poszkodowanego z rozbitego pojazdu, a następnie ZRM przetransportował rannego do Szpitala - informuje mł. bryg. Leszek Naranowicz z KP PSP w Chodzieży.

Dwóm pozostałym uczestnikom zdarzenia udzielono pierwszej pomocy w postaci wsparcia psychicznego i badania urazowego. Na czas działań droga była całkowicie zablokowana - Policja zorganizowała objazd. Dalsze działania straży pożarnej polegały na posypaniu sorbentem płynów eksploatacyjnych, które wyciekły na jezdnie.

W działaniach trwających 2 godziny brały udział 2 pojazdy ratowniczo-gaśnicze z JRG PSP w Chodzieży (7 strażaków), Policja oraz Państwowe Ratownictwo Medyczne.

(K.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA