Zamknij
REKLAMA

PAliła się kotłownia

18:59, 20.10.2020 | K.D
Skomentuj
REKLAMA

19 października 2020 roku około godz. 20:30 w miejscowości Lipia Góra doszło do pożaru w kotłowni opalanej kotłem (piecem) na paliwo stałe (drewno). Kotłownia zlokalizowana była w budynku gospodarczym, przy którym znajdował się kurnik.

Po otrzymaniu takiej informacji Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży zadysponował zastępy gaśnicze i drabinę mechaniczną z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP z Chodzieży oraz zastępy gaśnicze z OSP KSRG Lipa Nowy-Dwór, OSP KSRG Szamocin, OSP Lipia Góra oraz OSP Laskowo.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej, stwierdzono objętym płomieniami budynek gospodarczy oddalony od budynku mieszkalnego ok. 10 m. Nikt nie został poszkodowany. Działania w pierwszej kolejności polegały na podaniu 4 prądów gaśniczych wody oraz jeden prąd gaśniczy piany ciężkiej w natarciu na palący się budynek oraz w obronie na przyległy kurnik, z którego ewakuowano 20 kur oraz dwa koty. Strażacy gaszący budynek wyposażeni byli w sprzęt ochrony układu oddechowego oraz kamery termowizyjne, które umożliwiały precyzyjne podawanie wody w celach gaśniczych. Dalsze działania polegały na wynoszeniu nadpalonych i spalonych materiałów na zewnątrz budynku celem dogaszenia. W wyniku pożaru zniszczeniu lub spaleniu uległo: osprzęt pieca centralnego ogrzewania, Instalacja elektryczna budynku, drewno opałowe, strop drewniany, konstrukcja dachu oraz jego pokrycie, słoma która wypełniała poddasze.

Przybyłe na miejsce pogotowie energetyczne odłączyło zasilanie prądu do posesji, na terenie której trwały działania gaśnicze, w związku z powyższym odłączono prąd w całej miejscowości. Działanie to (konieczne w celu zapewnienia bezpieczeństwa pracujących ratowników) spowodowało brak dostawy prądu również do jednego z domów w Lipiej Górze, gdzie znajduje się respirator podtrzymujący parametry życiowe u chorej osoby. Dyżurny SKKP Chodzież natychmiast zadysponował pod wskazany przez pogotowie energetyczne adres zastęp OSP KSRG Lipa Nowy Dwór, celem zasilania respiratora przy użyciu agregatu prądotwórczego.

W działaniach gaśniczych trwających prawie pięć godzin brało udział 8 zastępów PSP i OSP (28 strażaków), Policja, oraz Pogotowie Energetyczne.

(K.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%