Zamknij
REKLAMA

Wypadek z udziałem TIR-a

14:30, 02.11.2020 | K.D
Skomentuj
REKLAMA

31 października 2020 roku w nocy o godzinie 00:40 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży otrzymało informację poprzez Centrum Powiadamiania Ratunkowego o wypadku tira na drodze K-11 w Chodzieży.

Zadysponowano zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej PSP z Chodzieży, Policję oraz ambulans Państwowego Ratownictwa Medycznego.

    Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że na wzniesieniu drogi K-11, TIR (ciągnik siodłowy z naczepą) zjeżdżając w dół zjechał na przeciwległy pas drogi, ściął betonowy słup energetyczny, wbił się w bariery ochronne i łamiąc się w pół zablokował jeden pas jezdni. Kierowca został poszkodowany, a pierwszej pomocy udzielił mu ratownik, który najechał na zdarzenie karetką transportową oraz okoliczni mieszkańcy. Na miejsce dojechały również radiowozy Policji. Działania straży pożarnej w pierwszej kolejności polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu (przytomnemu) kierowcy. Przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego po przebadaniu kierowcy ciężarówki zakwalifikował go do hospitalizacji i przetransportował do Izby Przyjęć. Na terenie działań Policja kierowała ruchem w sposób wahadłowy. Z uwagi na rozszczelnienie zbiornika z olejem napędowym dalsze działania polegały na zabezpieczeniu wycieku i przepompowaniu palnej substancji do pojemników zastępczych. Powstała plama olejowa została posypana sorbentem oraz piaskiem. Na teren działań przybyło pogotowie energetyczne, które przy pomocy własnego podnośnika odłączyło zwisające przewody, a następnie przy pomocy własnego dźwigu usunęło z chodnika powalony słup energetyczny. Przedstawiciele GDDKiA rozstawili znaki ostrzegawcze, a następnie zadysponowali swoje siły i środki w celu usunięcia zanieczyszczeń z drogi oraz zabezpieczyli uszkodzone barierki ochronne. Ciągnik siodłowy wraz z naczepą został odholowany przez przybyłą pomoc drogową - przy użyciu przecinarki do stali odcięto zdeformowaną część barierki ochronnej, która uniemożliwiała wydobycie pojazdu.

    W działaniach trwających blisko 5 godzin brały udział 3 zastępy straży pożarnej (8 strażaków), Policja, Państwowe Ratownictwo Medyczne, GDDKiA, pogotowie energetyczne, pomoc drogowa.  

 

(K.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%