Zamknij
REKLAMA

Brutalnie zabił koty. Teraz stanie przed Sądem

13:13, 24.03.2021 | K.D
Skomentuj fot. KPP Chodzież
REKLAMA

Policjanci z Komisariatu Policji w Margoninie zatrzymali mieszkańca gminy Budzyń, który zabił koty. Mężczyzna za swój czyn odpowie przed sądem. Za działanie ze szczególnym okrucieństwem grozi mu nawet 5 lat więzienia.

W piątek 12 marca Towarzystwo Opieki Nad Zwierzętami Grupa Wągrowiec poinformowało chodzieską Policję o prawdopodobnym zabójstwie kotów przez mieszkańca gminy Budzyń. Policjanci, którzy zajęli się wyjaśnianiem tej sprawy, potwierdzili zgłoszenie. W toku wykonywanych czynności, na balkonie użytkowanym przez mężczyznę, ujawnili worki z truchłem 3 kotów. 27-latek został zatrzymany i przewieziony do chodzieskiej jednostki Policji.

Oprawca usłyszał zarzut zabicia zwierząt, znęcając się wcześniej nad nimi ze szczególnym okrucieństwem. Nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt zakłada podwyższenie sankcji za takowe działanie, zatem mężczyźnie grozi nawet do 5 lat więzienia. Decyzją Sądu Rejonowego w Wągrowcu mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Z jednej strony zaostrzenie sankcji wobec osób znęcających się nad zwierzętami, z drugiej zaś brak obojętności społeczeństwa na coraz to częstsze przypadki brutalnych zachowań, a także sprawne funkcjonowanie organizacji prozwierzęcych to składowe, które pozwalają organom ścigania „rozliczyć” agresywnych oprawców zwierząt.

(K.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%