Zamknij
REKLAMA

Ćwiczenia bojowe w lasach

07:39, 01.07.2021 | K.D
Skomentuj
REKLAMA

29 czerwca 2021 roku na terenie Nadleśnictwa Sarbia – Leśnictwa Drzązgowo odbyły się ćwiczenia taktyczno - bojowe na obszarach leśnych jednostek ochrony przeciwpożarowej oraz służ leśnych, na wypadek gaszenia pożaru.  


W manewrach zorganizowanych przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży oraz Nadleśnictwo Sarbia wziął udział pluton wsparcia z powiatu chodzieskiego wchodzącego w skład „WOO KOMPANIA PIŁA”, siły i środki PSP i OSP z terenu powiatu chodzieskiego, służby Lasów Państwowych oraz samolot gaśniczy typu DROMADER, który dokonał celnego zrzutu na źródło pożaru.  


W trakcie ćwiczeń założono m.in. sprawdzenie gotowości bojowej podmiotów biorących udział w ćwiczeniach w tym plutonu wsparcia z powiatu chodzieskiego wchodzącego w skład „WOO KOMPANIA PIŁA”, sprawdzenie organizacji łączności na poziomie taktycznym, organizacja budowy magistrali przez pluton wsparcia (1300 m) z punktu czerpania wody nr 6 w Leśnictwie Drzązgowo, sprawdzenie zgodności prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych z zasadami BHP, współpracę ze służbami leśnymi w zakresie oznaczenia dróg dojazdowych do pożaru oraz do punktów czerpania wody na terenach leśnych.  


W manewrach uczestniczyło 6 samochodów gaśniczych, 2 specjalne, 2 przyczepy wężowe z jednostek: JRG PSP w Chodzieży, OSP KSRG Budzyń, OSP KSRG Margonin, OSP KSRG Szamocin, OSP KSRG Wyszyny, OSP KSRG Milcz, OSP Chodzież w sile 37 strażaków oraz służby leśne i samolot gaśniczy.  


Ćwiczeniom przyglądała się kadra kierownicza i dowódcza KP PSP w Chodzieży pod kierownictwem Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej mł. bryg. Adama Grunwalda oraz Nadleśniczy Nadleśnictwa Sarbia wraz z pracownikami.  
 

(K.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%