Zamknij
REKLAMA

Numer 998 przeniesiony na 112

14:59, 25.10.2021 | .
Skomentuj
REKLAMA

22 października 2021 roku numer alarmowy 998 został przełączony na numer 112 czyli do Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Numer 998 do tej pory był obsługiwany bezpośrednio przez Dyżurnego stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Chodzieży na terenie naszego powiatu.

Od dziś dzwoniąc na numer 998 dodzwonicie się Państwo do Centrum Powiadamiania Ratunkowego 112, gdzie zgłoszenie zostanie obsłużone i skierowane do odpowiednich służb. Numery kontaktowe do Komendy Powiatowej PSP w Chodzieży pozostają bez zmian i są zamieszczone na stronie internetowej komendy.

Przeniesienie obsługi numeru 998 ze stanowisk kierowania Państwowej Straży Pożarnej do Centrów Powiadamiania Ratunkowego wynika z realizacji zapisów ustawy o Systemie Powiadamiania Ratunkowego.

Rozpoczęcie procesu przenoszenia obsługi 998 został zainicjowany przez Departament Teleinformatyki Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji 5 sierpnia 2020 r.

Numer alarmowy 998 nadal działała, zmieniło się natomiast miejsce odbioru zgłoszenia. Oznacza to, że dzwoniąc na numer alarmowy 998 zostaniemy połączeni z operatorem numerów alarmowych w CPR, który przyjmie zgłoszenie i przekaże je do właściwej jednostki organizacyjnej Państwowej Straży Pożarnej.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%