Zamknij
REKLAMA

W płomieniach zginęło 100 prosiąt i 14 macior

15:27, 18.11.2021 | .
Skomentuj
REKLAMA

17 listopada 2021 roku o godzinie 9:39 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży otrzymało informację poprzez Centrum Powiadamiania Ratunkowego, o pożarze chlewni w miejscowości Ostrówki. Niestety pożar był fatalny w skutkach. W płomieniach zginęło ponad 100 zwierząt. 

Zadysponowano do pożaru zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej PSP z Chodzieży, OSP KSRG Budzyń, OSP KSRG Wyszyny, OSP KSRG Stróżewo i OSP Prosna.

Zastana sytuacja na miejscu zdarzenia przez straż pożarną: pali się dach chlewni, a w środku budynku inwentarskiego znajdują się zwierzęta (hodowla świń). Właściciel jest na miejscu, a wszyscy pracownicy znajdują się poza chlewnią (bez obrażeń). Działania straży pożarnej w pierwszej kolejności polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wejściu do budynku z kamerą termowizyjną, gdzie po zlokalizowaniu źródła ognia podano prądy wody w natarciu – paliło się w jednym pomieszczeniu. Równocześnie rozpoczęto działania gaśnicze na dachu budynku.

Po szybkim przytłumieniu pożaru przystąpiono do ewakuacji zwierząt z miejsc objętych pożarem – nie ewakuowano pozostałych zwierząt z pozostałej części budynku. Jednocześnie rozpoczęto oddymianie budynku przy użyciu wentylatorów oddymiających.

Dalsze działania straży pożarnej polegały na rozbieraniu poszycia dachowego celem odnalezienia wszystkich źródeł ognia i dogaszeniu pożaru. W wyniku pożaru padło ok. 100 prosiąt i 14 macior. W działaniach trwających ponad dwie godziny brało udział 10 zastępów straży pożarnej w sile 23 strażaków oraz Policja.

mł. bryg. Leszek Naranowicz

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%