Zamknij
REKLAMA

Młodzież z Próchnowa w Kąkolewicach

12:46, 24.09.2018 | K.D
REKLAMA
Skomentuj

W czwartek odbył się turniej wiedzy, w którym uczestniczyła młodzież z różnych placówek oświatowych. Jego organizatorem był Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Próchnowie, Komenda Powiatowa Policji w Chodzieży oraz Magazyn Wystawowy Polskiej Motoryzacji w Kąkolewicach. Zanim młodzież przystąpiła do rywalizacji, w Ośrodku w Próchnowie nastąpiło uroczyste rozpoczęcie roku szkoleniowego.

 

Swoją obecnością na uroczystości rozpoczęcia roku szkoleniowego zaszczycili przedstawiciele strony służbowej, samorządowcy, przedstawiciele Straży Pożarnej, Policji oraz duchowieństwa. Zgromadzeni w swoich przemówieniach odnosili się do wartości nauki w życiu każdego człowieka, życząc młodzieży jak najlepszych wyników w nauce oraz zdobywaniu kwalifikacji zawodowych w wybranych przez siebie zawodach.

Stamtąd młodzież ze swoimi opiekunami przejechała do Magazynu Wystawowego Polskiej Motoryzacji w Kąkolewicach. W zabawie wzięła udział młodzież ze Szkoły Podstawowej w Margoninie, Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Próchnowie, Szamocinie, Niechanowie i Chraplewie oraz Hufców Pracy w Czarnkowie i Pile.

W ramach Regionalnego Turnieju Wiedzy „Historia Polskiej Motoryzacji” oraz „Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym” uczniowie najpierw pisali dwa testy, a następnie brali udział w przygotowanym przez policjantów ruchu drogowego chodzieskiej Policji torze przeszkód na rowerze. Każdy z trzyosobowego zespołu brał udział tylko w jednej konkurencji.

Organizator Turnieju okazał się być bardzo gościnny i oddał wszystkie miejsca na podium zaproszonym gościom. I tak, najlepszymi okazali się być uczniowie ze szkoły w Margoninie, drugie miejsce zajął Hufiec Pracy z Piły, a trzecie Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Szamocinie. Miejsca te zostały wyłonione po długiej dogrywce, która polegała na sprawdzeniu wiedzy uczestników Turnieju z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Nagrody przewidziano zarówno dla drużyn, jak i najlepszych w poszczególnych konkurencjach.

Wartością dodaną całego przedsięwzięcia była możliwość obejrzenia wystawy i poznania historii polskiej motoryzacji.

 

(K.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© superchodziez.pl | Prawa zastrzeżone