Zamknij

Potrącenie dwóch kobiet

15:07, 24.09.2018 | K.D
REKLAMA
Skomentuj
fot. Pomoc Drogowa Powiat Chodzież

Wczoraj w Chodzieży kierowca potrącił dwie piesze. Kobiety zostały przewiezione do szpitala. Na szczęście ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Policja apeluje do wszystkich uczestników dróg o ostrożność i rozsądek na drodze, bowiem nadchodząca dużymi krokami jesień sprzyja różnego rodzaju zdarzeniom drogowym.

 

Do zdarzenia doszło 23 września tuż po godzinie 19.00 w Chodzieży przy ul. Grudzińskich. Kierujący mazdą na przejściu dla pieszych potrącił dwie przechodzące tamtędy kobiety.

Na miejsce wezwano zespół ratownictwa medycznego, który przetransportował kobiety do Szpitala Powiatowego w Chodzieży. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Kierowcy zatrzymano dowód rejestracyjny od pojazdu. Badanie trzeźwości wykazało, że był trzeźwy. Przeprowadzony test na obecność narkotyków wyszedł ujemny, co oznacza, że kierowca nie był pod wpływem żadnych substancji zabronionych.

Policja wyjaśnia przyczyny i okoliczności zdarzenia drogowego.

 

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o ostrożność i rozsądek na drodze. Jesienna aura sprzyja różnego rodzaju kolizjom i wypadkom na drogach. Zmienne warunki atmosferyczne, opadające i gnijące na drodze liście, szybciej zapadający zmierzch to czynniki, które niewątpliwie mają wpływ na naszą jazdę.

Pieszym zwracamy uwagę na sposób ubierania się. Pamiętajmy, że kolory ponure, szare, czarne powodują, że nie wyróżniamy się na tle jezdni, a przez to jesteśmy mało widoczni na drodze. Zadbajmy zatem o to, by mieć przy sobie coś wyróżniającego nas. Może to być kolorowy parasol, torebka, apaszka. Pamiętajmy także o odblaskach, dzięki którym przy dobrych warunkach pogodowych jesteśmy widoczni ze znacznej odległości.

 

(K.D)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© superchodziez.pl | Prawa zastrzeżone