Zamknij
REKLAMA

Konferencja o przemocy w rodzinie i uzależnieniach

17:55, 29.10.2018 | K.D
REKLAMA
Skomentuj

Przemoc w rodzinie, a także uzależnienia – alkohol, narkotyki, dopalacze, środki odurzające to tematyka konferencji, jaka odbyła się w piątek 26 października w Chodzieskim Domu Kultury. Organizatorem przedsięwzięcia był Zespół Kuratorskiej Służby Sądowej Sądu Rejonowego w Chodzieży przy udziale chodzieskiej Policji. Spotkanie zorganizowano w związku z obchodami w przyszłym roku 100-lecia kurateli sądowej w Polsce.

 

Konferencję otworzył Prezes Sądu Rejonowego w Chodzieży Piotr Giedrys oraz Komendant Powiatowy Policji mł.insp. Sławomir Sobański. Wśród zaproszonych gości byli Starosta Chodzieski Julian Hermaszczuk, Zastępca Burmistrza Miasta Chodzieży Piotr Witkowski, Kuratorzy Okręgowi Sądu Okręgowego w Poznaniu w osobach Pana Wojciecha Mroczkowskiego i Jarosława Kornakowskiego oraz mł.asp. Marcin Smuszkiewicz z Wydziału Prewencji KWP w Poznaniu.

 

Na sali nie zabrakło podmiotów ustawowo zobowiązanych do podejmowania działań w zakresie przemocy w rodzinie, czy uzależnień, i tak swoją obecnością na konferencji zaszczycili między innymi: kuratorzy, pracownicy gminnych i miejskich ośrodków pomocy społecznej, przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Centrum Pomocy Specjalistycznej REMEDIUM w Chodzieży, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, a także przedstawiciele placówek oświatowych, poradni oraz dzielnicowi.

 

Spotkanie podzielone było na dwie części. Pierwsza zawierała wystąpienia poszczególnych przedstawicieli instytucji w zakresie objętym tematyką, gdzie wskazywano na zadania poszczególnych podmiotów, aspekty prawne i praktyczne podejmowania czynności, omawiano współczesne zagrożenia i formy walki z nimi. Druga zaś stanowiła panel dyskusyjny.

 

Nadrzędnym celem konferencji była wymiana informacji, doświadczeń, poglądów poszczególnych podmiotów w celu jak najskuteczniejszego przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz budowanie i zacieśnianie współpracy na rzecz walki z uzależnieniami.

 

(K.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© superchodziez.pl | Prawa zastrzeżone