Zamknij
REKLAMA

Listopadowa edukacja strażaków

15:16, 23.11.2018 | K.D
REKLAMA
Skomentuj

„Pożary to zagrożenie, którego nie można lekceważyć. Ogień łatwo wymyka się spod kontroli, szybko rozprzestrzenia i czyni nieodwracalne straty. Powoduje ogromne zagrożenie dla naszego życia i zdrowia - a przecież można się przed nim ustrzec”.

W miesiącu listopadzie 2018 roku strażacy Komendy Powiatowej i Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży przeprowadzili spotkania, pogadanki oraz prezentacje sprzętu ratowniczo – gaśniczego połączone z zajęciami edukacyjnymi dla mieszkańców powiatu chodzieskiego. Zajęcia odbywały się w siedzibie chodzieskiej komendy przy ulicy Marcinkowskiego oraz w placówkach oświatowych, m.in. w OHP w Szamocinie.

Podczas spotkań funkcjonariusze omówili m.in. zasady ewakuacji z budynku szkoły, mieszkania lub innego obiektu użyteczności, profilaktykę przeciwdziałania zagrożeniom jakie niesie ze sobą pożar lub tlenek węgla oraz sposoby zabezpieczania się przed tzw. „czadem”.

Listopadowa akcja edukacyjna odbyła się w ramach ogólnopolskich akcji edukacyjno-informacyjnych „Czujka na straży twojego bezpieczeństwa”, „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Łącznie w zajęciach i spotkaniach uczestniczyło pół tysiąca mieszkańców powiatu chodzieskiego.

Szczegółowe informacje dotyczące kampanii „Czujka na straży twojego bezpieczeństwa” oraz profilaktyki bezpieczeństwa w sezonie grzewczym opisane zostały na stronie internetowej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej  w Chodzieży  http://www.chodziez.psp.wlkp.pl w zakładce ,,Porady’’.

 

Opracowanie: mł. bryg. Leszek Naranowicz.

(K.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© superchodziez.pl | Prawa zastrzeżone