Zamknij

Listopadowa edukacja strażaków

15:16, 23.11.2018 | K.D
REKLAMA
Skomentuj

„Pożary to zagrożenie, którego nie można lekceważyć. Ogień łatwo wymyka się spod kontroli, szybko rozprzestrzenia i czyni nieodwracalne straty. Powoduje ogromne zagrożenie dla naszego życia i zdrowia - a przecież można się przed nim ustrzec”.

W miesiącu listopadzie 2018 roku strażacy Komendy Powiatowej i Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży przeprowadzili spotkania, pogadanki oraz prezentacje sprzętu ratowniczo – gaśniczego połączone z zajęciami edukacyjnymi dla mieszkańców powiatu chodzieskiego. Zajęcia odbywały się w siedzibie chodzieskiej komendy przy ulicy Marcinkowskiego oraz w placówkach oświatowych, m.in. w OHP w Szamocinie.

Podczas spotkań funkcjonariusze omówili m.in. zasady ewakuacji z budynku szkoły, mieszkania lub innego obiektu użyteczności, profilaktykę przeciwdziałania zagrożeniom jakie niesie ze sobą pożar lub tlenek węgla oraz sposoby zabezpieczania się przed tzw. „czadem”.

Listopadowa akcja edukacyjna odbyła się w ramach ogólnopolskich akcji edukacyjno-informacyjnych „Czujka na straży twojego bezpieczeństwa”, „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Łącznie w zajęciach i spotkaniach uczestniczyło pół tysiąca mieszkańców powiatu chodzieskiego.

Szczegółowe informacje dotyczące kampanii „Czujka na straży twojego bezpieczeństwa” oraz profilaktyki bezpieczeństwa w sezonie grzewczym opisane zostały na stronie internetowej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej  w Chodzieży  http://www.chodziez.psp.wlkp.pl w zakładce ,,Porady’’.

 

Opracowanie: mł. bryg. Leszek Naranowicz.

(K.D)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© superchodziez.pl | Prawa zastrzeżone