Zamknij
REKLAMA

Chodziescy policjanci podsumowali 2018 rok

17:41, 25.01.2019 | K.D
REKLAMA
Skomentuj

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży podsumowali rok 2018. Pomimo, że w minionym roku w niektórych kategoriach odnotowano więcej zdarzeń o charakterze kryminalnym to, co najważniejsze wzrosła wykrywalność sprawców wszystkich przestępstw.

W czwartek 24 stycznia w siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży odbyła się narada roczna, w trakcie której podsumowano prace chodzieskich policjantów w 2018 roku. W odprawie uczestniczyli: Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Rafał Pawłowski, Starosta Powiatu Chodzieskiego Pan Mirosław Juraszek, Wicestarosta Chodzieski Pan Julian Hermaszczuk pełniący obowiązki Prokuratora Rejonowego w Chodzieży Pan Paweł Ciesielczyk, Burmistrz Miasta i Gminy Szamocin Pan Eugeniusz Kucner, Pan Piotr Witkowski Zastępca Burmistrza Miasta Chodzież, Pani Ewa Kubiś Zastępca Wójta Gminy Chodzież, Pan Marcin Sokołowski Wójt Gminy Budzyń, Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży mł. bryg. Leszek Naranowicz, Nadleśniczy Nadleśnictwa Podanin Pan Jacek Kulpiński, Pan Romuald Dreger reprezentujący Nadleśnictwo Sarbia oraz Pan Stanisław Jarosz Kierownik Falck Medycyna w Chodzieży.

Głównym punktem spotkania była przedstawiona przez Komendanta Powiatowego Policji w Chodzieży mł. insp. Sławomira Sobańskiego „Ocena stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie powiatu chodzieskiego w 2018 roku”.

W ubiegłym roku policjanci z tutejszej jednostki odnotowali wzrost w niektórych kategoriach zdarzeń w zakresie 7-miu najbardziej uciążliwych społecznie przestępstw takich jak np. uszczerbek na zdrowiu, bójka i pobicie, kradzieże z włamaniem, kradzieże, kradzieże samochodów, czy uszkodzenia mienia. Jednak należy podkreślić, że pomimo wzrostu ilości zdarzeń wykrywalność tych przestępstw jest na bardzo wysokim poziomie. Jako przykład można podać zatrzymanie mężczyzny, który dokonał szeregu włamań do altan na terenie chodzieskich ogródków działkowych.

Natomiast analizując stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym należy wskazać, że w ubiegłym roku na drogach powiatu chodzieskiego doszło do 31 wypadków, w których zginęły 4 osób, a 31 zostało rannych. Odnotowano także niewielki wzrost liczby kolizji drogowych.

W swoim wystąpieniu Komendant Powiatowy Policji w Chodzieży mł. insp. Sławomir Sobański podkreślił również znaczenie działań profilaktycznych, w szczególności z udziałem dzielnicowych. Współpraca policjantów z mieszkańcami powiatu powoduję, że społeczeństwo jest coraz bardziej świadome zagrożeń, z którymi mogą się na co dzień spotkać. Warto w tym miejscu podkreślić rolę dzielnicowego, który jako policjant pierwszego kontaktu właśnie podejmuje takie działania. Nie mniej istotne są również realizowane przez chodzieskich policjantów programy profilaktyczne skierowane do wszystkich mieszkańców powiatu zarówno tych najmłodszych, jak i seniorów.

(K.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© superchodziez.pl | Prawa zastrzeżone