Zamknij
REKLAMA

Pożar domu jednorodzinnego w Radwankach

09:03, 24.04.2019 | K.D
REKLAMA
Skomentuj

21 kwietnia 2019 roku doszło do groźnego pożaru budynku jednorodzinnego w miejscowości Radwanki. Zgłoszenie o pożarze do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Chodzieży wpłynęło o 18:52 z Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Z uwagi na informację o zamieszkaniu budynku przez 4 osoby, na miejsce zdarzenia zadysponowano 7 zastępów straży pożarnych, w tym specjalną drabinę mechaniczną SD-30 umożliwiającą ewakuację z wysokości do 30 metrów.

Po przybyciu pierwszych zastępów stwierdzono, że pożarem objęte jest poddasze oraz dach, a na 1 piętrze budynku występuje zadymienie. Trzech mieszkańców (matka z dwójką dzieci) ewakuowali się przed przybyciem straży pożarnej, a mężczyzna w budynku próbował gasić pożar.

Działania straży pożarnej w pierwszej kolejności polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, dotarciu schodami wewnętrznymi na poddasze, ewakuacji mężczyzny oraz podaniu jednego prądu wody w natarciu na palącą się konstrukcję dachu oraz elewację zewnętrzną z palnego styropianu. Następnie od podwórza podano drugi prąd gaśniczy wody w natarciu na dach budynku. Rannemu mężczyźnie udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy w postaci opatrunku osłaniającego na ranę głowy oraz wsparcia psychicznego. Przybyły na miejsce akcji Zespół Ratownictwa Medycznego zakwalifikował mężczyznę do hospitalizacji. Dalsze działania straży pożarnej polegały na dogaszaniu pożaru poprzez częściową rozbiórkę spalonej konstrukcji dachowej z drabiny mechanicznej SD-30. W akcji wykorzystano również kamerę termowizyjną, dzięki której można było zlokalizować zarzewia ognia i skutecznie je ugasić. W wyniku pożaru spaleniu uległo 25 m2 drewnianej konstrukcji dachu z opierzeniem oraz część elewacji.

Działania straży pożarnej wsparły inne służby: Policja, Państwowe Ratownictwo Medyczne oraz pogotowie energetyczne. W akcji gaśniczej trwającej ponad 2 i pół godziny brało udział 8 zastępów straży pożarnej (28 strażaków) z: Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Chodzieży, OSP KSRG Margonin, OSP KSRG Budzyń, OSP Radwanki, OSP Podstolice.

(K.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (1)

Ania22Ania22

0 0

Sex spotkania w pobliżu: www.hotprofil.pl 14:57, 25.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© superchodziez.pl | Prawa zastrzeżone