Zamknij
REKLAMA

Afera w Chodzieży. CBA zatrzymało ordynatora jednego z oddziałów

09:49, 16.05.2019 | K.D
REKLAMA
Skomentuj

Szefa oddziału jednego ze szpitali w Wielkopolsce oraz 6 osób podejrzanych o wręczanie korzyści majątkowych zostało zatrzymanych przez CBA. Według naszych ustaleń chodzi o oddział Wielkopolskiego Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii w Chodzieży.

Funkcjonariusze poznańskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali ordynatora jednego ze szpitali w Wielkopolsce na gorącym uczynku przyjęcia łapówki. Tego samego dnia zatrzymano także 6 osób podejrzewanych o wręczanie korzyści majątkowych lekarzowi.

Postępowanie zostało wszczęte w oparciu o materiały zgromadzone przez CBA. Wszystko wskazuje na to, że lekarz w zamian za łapówki od 500 do 3000 zł przyjmował pacjentów na oddział lub przedłużał tam ich pobyt.

Zatrzymani po zakończeniu przeszukań zostali doprowadzeni do Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Poznaniu, gdzie usłyszeli zarzuty korupcyjne.

Centralne Biuro Antykorupcyjne przypomina, że osoby, które uwikłały się w proceder korupcyjny i wręczały korzyść majątkową mają możliwość skorzystania z tzw. klauzuli niekaralności wynikająca z art. 229§6 Kodeksu Karnego.

-Zgodnie z kodeksem karnym warunkiem uniknięcia odpowiedzialności karnej, jeżeli korzyść majątkowa lub osobista albo ich obietnica zostały przyjęte przez osobę pełniącą funkcję publiczną, jest dobrowolne zawiadomienie organów ściągania – w tym przypadku Delegatury CBA w Poznaniu lub właściwej prokuratury. Sprawca musi przy tym powiadomić o tym fakcie zanim organ ten o nim się dowiedział i ujawnić wszystkie istotne okoliczności przestępstwa - informuje Centralne Biuro Antykorupcyjne.

Obejrzyj wideo CBA.

 

(K.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

Ania22Ania22

0 0

Witajcie, zapoznam się z Facetem na skromne i potajemne schadzki. Mam 22 lat, zachęcam do kontaktu przez ten portal: www . czaterka . p l 14:56, 25.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Ania22Ania22

0 0

Witajcie, chciałabym tą drogą zapoznać super mężczyzne na resztę życia. Ja 25 letnia chuda blondynka po nieudanym związku, wiek nie ma znaczenia, jesteś samotny ? Napisz do mnie na czacie: www.czaterka . pl 14:57, 25.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Monika78Monika78

0 0

Hejka Panowie :), chciałabym tą drogą poznać fajnego faceta na resztę życia.Ja 25 letnia szczupła blondynka po nieudanym związku,wiek nie gra roli, jesteś samotny ? Napisz do mnie na portalu :

http://randkierodate.pl/monika898 09:12, 31.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© superchodziez.pl | Prawa zastrzeżone