Zamknij
REKLAMA

Majowe pokazy i edukacja

13:21, 28.05.2019 | K.D
REKLAMA
Skomentuj

W miesiącu maju 2019 roku strażacy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży przeprowadzili pokazy i prezentacje sprzętu ratowniczo – gaśniczego połączone z zajęciami edukacyjnymi głównie dla młodych mieszkańców miasta Chodzieży i powiatu chodzieskiego.

Siedzibę Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej odwiedzili uczniowie m.in. Szkoły Podstawowej w Zacharzynie, Przedszkola w Wyszynach, Szkoły Podstawowej w nr 3 w Chodzieży oraz Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza (MDP) OSP Margonin. Ponadto strażacy odwiedzili m.in. Niepubliczne Przedszkole nr 2 im. Szewczyka Dratewki.

Głównym tematem spotkań było bezpieczne zachowywanie się w czasie wypoczynku letniego, w tym zagrożenia jakie występują na strzeżonych i niestrzeżonych akwenach wodnych. Poza tym przybliżone zostały m.in. tematy związane z zagrożeniami występującymi w domach i miejscach zamieszkania zbiorowego. Ciekawymi zajęciami były spotkania w salce szkoleniowej JRG przy „Mobilnym symulatorze zagrożeń pożarowych”. Mobilny symulator zagrożeń pożarowych służy do demonstracji zagrożeń pożarowych i ekologicznych w przestrzeni prywatnej. Jest to profesjonalna makieta domu jednorodzinnego z pełnym wyposażaniem i sterowana przez specjalnie stworzoną aplikację. W poszczególnych pomieszczeniach symulatora takich jak kuchnia, sypialnia czy łazienka zaaranżowano potencjalne zagrożenia pożarowe, a dzięki zainstalowanej w domku zadymiarce, w sposób obrazowy, można pokazać rozprzestrzenianie się dymu w budynku podczas pożaru np. sadzy w kominie, a także w jaki sposób działają: czujki dymu czy tlenku węgla. Ponadto odbyły się pokazy specjalistycznego sprzętu strażackiego. Łącznie w zajęciach uczestniczyło około 300 osób. Akcja edukacyjna odbyła się w ramach ogólnopolskich akcji edukacyjno-informacyjnych „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa”, „Kręci mnie bezpieczeństwo”, „Kręci mnie bezpieczeństwo - nad wodą”, „BEZPIECZNE WAKACJE”, „STOP pożarom traw”, „CZAD i OGIEŃ – obudź czujność”.

 

W związku ze zbliżającym się okresem letnim apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności, rozwagi i trzeźwego umysłu podczas wypoczynku nad wodą!

(K.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© superchodziez.pl | Prawa zastrzeżone