Zamknij

Pirat drogowy stracił prawo jazdy

13:00, 19.08.2019 | K.D
REKLAMA
Skomentuj

Policjanci ruchu drogowego chodzieskiej Policji zatrzymali prawo jazdy kierowcy, który dopuścił się rażącego przekroczenia prędkości w obszarze zabudowanym.

 

Zmiany w przepisach ruchu drogowego, dotyczące poruszania się w obszarze zabudowanym, nie u wszystkich spowodowały zdjęcie nogi z gazu. W niedzielę w Chodzieży policjanci ruchu drogowego zatrzymali 21-letniego kierowcę BMW, który w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 63 km/h. Młody kierowca poruszał się z prędkością 113 km/h, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km//h. Mężczyzna za popełnione wykroczenie ukarany został mandatem karnym. Na trzy miesiące pożegnał się też z uprawnieniami do kierowania.

 

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami dokument uprawniający do kierowania zostanie przesłany do właściwego starosty, który wydając decyzję administracyjną – formalnie zatrzyma go na okres 3 miesięcy. Jeśli w powyższym okresie ujawniony zostanie fakt ponownego kierowania pojazdem, wówczas będzie to skutkowało wydłużeniem tego okresu do 6 miesięcy. Kolejnym etapem będzie już cofnięcie uprawnień do kierowania pojazdami.

 

(K.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© superchodziez.pl | Prawa zastrzeżone