Zamknij
REKLAMA

Areszt za znęcanie

13:32, 09.09.2019 | K.D
Skomentuj
REKLAMA

Policjanci z Chodzieży zatrzymali mężczyznę podejrzanego o fizyczne i psychiczne znęcanie się nad konkubiną. Kobieta od roku była bita, znieważana, grożono jej pozbawieniem życia. Za przestępstwo to grozi 5 lat więzienia. Sąd na wniosek śledczych i prokuratury zadecydował, że najbliższe 2 miesiące oprawca spędzi w areszcie.

 

W niedzielę dyżurny chodzieskiej Policji otrzymał zgłoszenie o kobiecie, która poprosiła przypadkową osobę o wezwanie policji w związku z pobiciem jej przez konkubenta. Natychmiast na miejsce skierowano dwie załogi policjantów. Okazało się, że chwilę wcześniej kobieta została dotkliwie pobita przez swojego partnera, który uciekł przed przyjazdem funkcjonariuszy. Dwie policjantki pozostały z pokrzywdzoną w mieszkaniu i wezwały na miejsce karetkę pogotowia, natomiast policjanci udali się w poszukiwaniu oprawcy.

 

Kobieta z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala w celu wykonania szczegółowych badań. Mężczyzna został zatrzymany w rejonie promenady Jeziora Miejskiego w Chodzieży. Stamtąd trafił do izby wytrzeźwień w Pile. Następnego dnia usłyszał zarzut znęcania się nad konkubiną. Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 2 miesiące.

 

 

Coraz częściej policjanci mają do czynienia z przemocą domową. Ich ofiary zazwyczaj siedzą zastraszone w domach i boją się wyznać, z czym przyszło im się zmagać. Strach, lęki i ból to nieodzowne uczucia, które im towarzyszą. To dramat i tajemnica w wielu polskich domach. Te osoby, które otworzą usta i zaczną mówić, niejednokrotnie wycofują swoje zeznania, obawiając się wstydu, zarówno tego, że są ofiarą, jak tez wstydu za zachowanie najbliższych. Czasem wierzą, że sprawca się zmieni, dość liczne są przypadki, że boją się zemsty.

 

 

Pamiętajmy, że znęcanie się jest jedną z form przestępczości przeciwko rodzinie i opiece. Jego istota sprowadza się do zadawania osobie pokrzywdzonej cierpień o charakterze cielesnym, moralnym i choć dyspozycja art. 47 Konstytucji RP i art. 8 Europejskiej Konwencji Praw Człowieka mówi o prawie człowieka do poszanowania jego życia prywatnego, nie oznacza to, że organy ścigania są bezradne i mają patrzeć bezczynnie na łamanie prawa. Znęcanie się jest przestępstwem ściganym z urzędu, dlatego każdy, kto stwierdzi istnienie okoliczności świadczących o tym, że w jakimś domu dochodzi do przemocy domowej, znęcania się nad członkami rodziny, bądź innymi osobami, o których mowa w art. 207 kodeksu karnego winien zawiadomić o tym organy ścigania. Te uczynią wszystko, by sprawcy ponieśli zasłużoną karę.

(K.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

mm

0 0

Cześć Panowie,mam na imie Monika i mam 25 lat jeżeli masz ochotę Napisz do mnie na www.wyspakobiet.eu/monika25 jeśli jesteś miłośnikiem kobiecych kształtów, lubisz piękne i inteligentne kobiety to zapraszam Cię do bliższej znajomości z moją osobą. Pozdrawiam Milutko :), 18:51, 13.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA