Zamknij

Gapie utrudniali pracę strażakom

11:41, 13.09.2019 | K.D
REKLAMA
Skomentuj

W czwartek, 12 września o godz. 19:12 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży otrzymało zgłoszenie telefoniczne o pożarze poddasza w budynku restauracyjnym w Laskowie przy ulicy Żeglarskiej.

Na miejsce zadysponowano 4 zastępy z JRG Chodzież, 2 z OSP Szamocin, 1 z OSP Margonin oraz 1 z OSP Lipia Góra.

Strażacy zastali pożar poddasza nad salą bankietową i pomieszczeniami kuchennymi w budynku restauracyjnym. Nikt nie został w środku i nikomu się nic nie stało. Wprowadzono strażaków z kamerą termowizyjną i prądami gaśniczymi do wewnątrz budynku. Kolejni ratownicy zabezpieczeni w sprzęt wysokościowy, przy pomocy piły ratowniczej wykonali otwory w dachu obiektu celem oddymienia poddasza i podania dodatkowych prądów gaśniczych. W działaniach gaśniczych użyto lancę gaśniczą, którą wykonano w kilku miejscach przebycia poszycia dachu celem schłodzenia przestrzeni pod blachodachówką. Po przytłumieniu płomieni i oddymieniu wnętrza obiektu ratownicy odszukiwali i dogasili ukryte zarzewia ognia.

Na miejscu pracowały również służy z Policji, Pogotowia Energetycznego oraz Pogotowia Gazowego.

Działania trwały prawie 5 i pół godziny, w których zaangażowanych było 30 strażaków.

Na zabezpieczenie rejonu chronionego, do JRG w Chodzieży ściągnięto strażaków z dyżuru domowego oraz OSP Milcz.

Działania ratowniczo – gaśnicze utrudniała bardzo duża ilość gapiów, którzy blokowali pojazdami dojazd zastępów straży pożarnych do miejsca pożaru.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży apeluje aby osoby postronne nie przyjeżdżały i nie przychodziły w rejon akcji ratowniczo – gaśniczych ponieważ bardzo utrudnia to ratowanie osób lub mienia.

(K.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

TrrTrr

0 0

Osp Laskowo również brało udział w akcji aż do zakończenia całkowicie działań 11:49, 13.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mm

0 0

Cześć Panowie,mam na imie Monika i mam 25 lat jeżeli masz ochotę Napisz do mnie na www.wyspakobiet.eu/monika25 jeśli jesteś miłośnikiem kobiecych kształtów, lubisz piękne i inteligentne kobiety to zapraszam Cię do bliższej znajomości z moją osobą. Pozdrawiam Milutko :) 18:50, 13.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© superchodziez.pl | Prawa zastrzeżone