Zamknij

Zaginiony grzybiarz został odnaleziony

14:23, 30.09.2019 | K.D
REKLAMA
Skomentuj
K. Dęga

15-latek był tak pochłonięty zbieraniem grzybów, że w pewnym momencie stracił orientację w terenie i zgubił się w lesie. Zaniepokojona matka zgłosiła ten fakt chodzieskiej Policji. Wspólne działania służb pozwoliły na odnalezienie młodego chłopaka.

Do zdarzenia doszło w sobotę. Z informacji, jakie otrzymała Policja wynikało, że chłopak pojechał do lasu razem ze swoją matką. W pewnym momencie ta zauważyła, że syna nie ma w pobliżu, więc postanowiła wrócić do samochodu i tam na niego zaczekać. Po dłuższym czasie, zaniepokojona całą sytuacją, powiadomiła o tym fakcie Policję, prosząc o pomoc w odnalezieniu nastolatka.

Do działań natychmiast zaangażowano kilka patroli Policji, strażaków z OSP Margonin, OSP Szamocin oraz Straż Leśną. Wiadomym było, że chłopak nie posiada telefonu komórkowego. Przez kilka godzin przeczesywano las w rejonie Szamocina w poszukiwaniu młodego grzybiarza. Przed godziną 19.00 został odnaleziony cały i zdrowy.

Chodzieska Policja apeluje do wszystkich osób, które wybierają się do lasu na grzybobranie, aby pamiętały o zabraniu ze sobą naładowanego telefonu komórkowego. Dzieci i osoby schorowane, w podeszłym wieku, powinny wędrować w towarzystwie bliskich, by nie dopuścić do sytuacji zagrożenia życia i zdrowia. Pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. One pozwolą nam bezpiecznie i bez stresujących przeżyć wrócić do domu.

(K.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© superchodziez.pl | Prawa zastrzeżone