Zamknij

Służby ratunkowe ćwiczyły w szpitalu

14:26, 30.09.2019 | K.D
REKLAMA
Skomentuj

27 września na terenie szpitala Wielkopolskiego Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii w Chodzieży zostały przeprowadzone ćwiczenia, których celem było sprawdzenie procedur w zakresie powiadamiania i alarmowania oraz prowadzenia ewakuacji w sytuacji zagrożenia pożarowego. Była to również okazja do sprawdzenia wypracowanych zasad współdziałania personelu szpitala z Policją oraz innymi służbami ratowniczymi.

Ćwiczenia rozpoczęły się po godzinie 12.00. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży został telefonicznie poinformowany o tym, że w pomieszczeniu socjalnym Oddziału Opieki Paliatywnej zaczyna wydobywać się gęsty, intensywny dym.

Na miejsce natychmiast skierowano Policję oraz Straż Pożarną. W związku z potwierdzeniem zgłoszenia, rozpoczęto ewakuację pacjentów. Policjanci zabezpieczyli drogi dojazdowe do szpitala, kierowali ruchem, by przyspieszyć, a zarazem usprawnić działania służb. Strażacy zajęli się gaszeniem pożaru, zaś zespoły ratownictwa medycznego transportem poszkodowanych pacjentów zgodnie z wcześniejszymi dyspozycjami.

Całość przedsięwzięcia koordynował powołany sztab kryzysowy, który analizował na bieżąco sytuację i podejmował decyzje.

(K.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© superchodziez.pl | Prawa zastrzeżone