Zamknij
REKLAMA

Laureat odwiedził straż pożarną

18:29, 01.10.2017 | K.D
Skomentuj
REKLAMA

23 września 2017 roku w godzinach popołudniowych Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży odwiedził laureat nagrody (wycieczka do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej) zdobytej na Pikniku Naukowym pod tytułem „Fauna i Flora”, który odbył się na terenie MOSiR w Chodzieży w dniu 17 września br. Młody człowiek przybył na plac Komendy wraz z rodzeństwem oraz rodzicami.

Strażacy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej zaprezentowali przybyłem gościom wszystkie samochody ratownicze i specjalne będące na wyposażeniu jednostki. Jak zawsze na tego typu pokazach sprzętu największe wrażenie wywarły zestawy hydrauliczne do uwalniania osób poszkodowanych w wypadkach drogowych. Po zaprezentowaniu sprzętu i wyposażenia samochodów przystąpiono do ćwiczeń praktycznych. Goście mogli osobiście przymierzyć wyposażenie oraz sprzęt ochronny strażaka. Kolejnym punktem wycieczki było rozwijanie i zwijanie węży pożarniczych. Młody laureat wraz z rodzeństwem przekonali się, że nie jest to lekka praca. Dalszym punktem wycieczki był pokaz i nauka podstawowych czynności podczas udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Wszyscy goście spróbowali swoich sił podczas resuscytacji krążeniowo oddechowej na fantomie ćwiczebnym.

Na koniec strażacy zaprezentowali alarmowanie jednostki do wyjazdu ratowniczo-gaśniczego oraz zjazd po ześlizgu alarmowym. Wizytę zakończono pamiątkowym zdjęciem na tle samochodu gaśniczego.

(K.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA