Zamknij

Najbardziej nielubiani pracownicy - typu osobowości

14:49, 02.06.2020 artykuł sponsorowany

Wiele mówi się o zaletach, jakie powinien posiadać pracownik. Warto dowiedzieć się również o tym, jakie są najmniej pożądane cechy wśród potencjalnych pracowników. Pewne typy osobowości są wręcz znienawidzone zarówno przez rekruterów, jak i zespół, z którym pracujemy.

Najbardziej nielubiane typy osobowości.

Jednymi z najmniej lubianych pracowników są tak zwani ściemniacze. Kłamią oni, zarówno opowiadając o życiu prywatnym, jak i w tematach związanych z pracą. Koloryzują swoje dokonania, przeinaczają fakty lub nawet tworzą zupełnie zmyślony obraz siebie. Praca powinna odbywać się w atmosferze zaufania, co jest trudne do osiągnięcia z osobami, które nagminnie kłamią.
Lenistwo jest kolejną znienawidzoną cechą. Oferty Pracy często zawierają adnotację o tym, że kandydaci powinni być pracowici. Niestety wielu osobą wydaje się, że do pracy przychodzi się tylko po to, by przetrwać do szesnastej. To bardzo zła strategia, która nie zapewni nam utrzymania posady, zarobienia pieniędzy i samorozwoju.
W pracy zdarza się spotkać również cierpiętników, czyli osoby, które zawsze mają z czymś problem i bardzo mocno to podkreślają. Wylewają swoje żale zarówno związane z życiem prywatnym, jak i z pracą. Starają się zwracać na siebie uwagę i prowokować otoczenie, do tego, by ciągle ofiarowywało im wsparcie.
Wywyższanie się ponad innych to bardzo zła cecha. Nawet jeśli mamy większe umiejętności, niż nasi współpracownicy, powinniśmy umieć epatować skromnością. Czytając różnego rodzaju Oferty Pracy na Pracuj.pl dowiadujemy się, że bardzo ważną cechą jest pewność siebie, jednak nie należy mylić jej z pychą. Pycha sprawia, że zrażamy do siebie otoczenie, a pewność siebie ułatwia nam radzenie sobie w trudnych sytuacjach.
Umiejętność delegowania obowiązków to bardzo ważna cecha każdego dobrego managera lub kierownika grupy. Zdarzają się jednak w firmie osoby, które spychają swoje obowiązki na innych - tego typu zachowanie nie ma nic wspólnego z prawidłowym rozdzielaniem pracy. Spychanie obowiązków na innych jest objawem lenistwa i cwaniactwa.

Praca może być naszym przyjaznym, miłym środowiskiem, do którego chętnie codziennie wracamy. Może być również miejscem, w którym zraziliśmy do siebie całe otoczenie. Warto wystrzegać się powyższych cech, wspierać kolegów w pracy, być miłym, nie plotkować, dawać z siebie wszystko i zarabiać dobre pieniądze. Wówczas będziemy cieszyli się zaufanie, wsparciem i sympatią kolegów z pracy.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%