Zamknij
REKLAMA

Poczta elektroniczna - podstawa komunikacji

08:30, 23.11.2020 | materiały partnera

Internet jest dzisiaj niemal wszędzie – sieć zrewolucjonizowała nasze życie, kontakty, zakupy czy sposób pozyskiwania informacji. Z nowoczesnych urządzeń z dostępem do internetu korzystają dziś zarówno kilkuletnie dzieci, jak i seniorzy, którzy nierzadko stawiają swoje pierwsze kroki w wirtualnym świecie. Największą popularnością cieszą się oczywiście portale społecznościowe i czaty internetowe, które pozwalają nam na utrzymywanie kontaktu ze znajomymi i bliskimi z całego świata. Dziś w internecie rządzą komunikatory internetowe (Messenger, WhatsApp czy Viber) – nie sposób jednak zapomnieć o ich przodku, który nadal ma się całkiem nieźle. Mowa oczywiście o mailach – tradycyjnej poczcie elektronicznej, z której miliony internautów korzystają każdego dnia.

Dlaczego wciąż korzystamy z maili?

Internetowe skrzynki mailowe wciąż pozostają jedną z podstawowych form kontaktu w sieci. Determinują to przede wszystkim szybkość ich działania i wygoda – dziś za pośrednictwem adresu e-mail potwierdzimy zakupy, odbierzemy faktury, skontaktujemy się z firmą czy zarejestrujemy się na jednym z setek tysięcy serwisów. Poczta elektroniczna szeroko jest także wykorzystywana w codziennej pracy i przy wykonywaniu obowiązków. Bardzo widoczne jest to zwłaszcza w roku 2020, który ze względu na epidemię koronawirusa charakteryzuje się ogromnym wzrostem odsetka osób pracujących zdalnie. Czy skrzynki internetowe są darmowe? Gdzie możemy je założyć? Na te i inne pytania odpowiedzi znajdziecie poniżej.

Jak założyć maila?

Największym potentatem w branży poczty elektronicznej jest oczywiście Gmail, który oferuje użytkownikom chociażby możliwość zsynchronizowania z usługą wirtualnego dysku czy kalendarza. Na naszym krajowym podwórku także znajdziemy jednak serwisy,  które oferują nam usługi pocztowe – jedną z najpopularniejszych jest chociażby poczta WP, którą możemy założyć za pośrednictwem serwisu Wirtualna Polska. Często wybierana przez Polaków usługa to także poczta Interia, która połączona jest z serwisem o tej samej nazwie. Jak założyć skrzynkę mailową? Procedura jest zazwyczaj bardzo podobna – wystarczy wybrać się na stronę główną wybranego przez nas serwisu, który oferuje usługi poczty elektronicznej i zarejestrować swoje konto. Warto pamiętać przede wszystkim o wymyśleniu silnego i skutecznego hasła – warto także rozważyć dodatkowe zabezpieczenie konta, na przykład w formie weryfikacji dwuetapowej.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%