Zamknij
REKLAMA

Światła dzienne LED - do używania wymiennie ze światłami mijania

09:20, 19.05.2022 | materiał partnera

Światła do jazdy dziennej cieszą się w naszym kraju coraz większą popularnością. Ma to związek z tym że w 2007 roku w życie wszedł przepis mówiący o konieczności całorocznego nakazu używania świateł w trakcie jazdy. Nasze prawo dopuszcza używania ich na zmianę ze światłami mijania. Z kolei Unia Europejska nakazuje instalować światła do jazdy dziennej DRL we wszystkich nowych modelach samochodów. Najkorzystniejszą pora roku do wykorzystywania tego rodzaju świateł jest lato. Dlaczego? Bo jest wtedy dużo słońca i dłuższy dzień. A światła dzienne LED sprawdzają się wtedy idealnie.

Jakie korzyści płyną z korzystania ze świateł dziennych LED?

Światła do jazdy dziennej mają za zadania sprawić, żeby samochód widoczny był na drodze w ciągu dnia. Czym różnią się one od świateł mijania? Przede wszystkim tym, że wyposażone są w wyjątkowo mocne diody LED. A to prowadzi do tego, że samochód jest jeszcze lepiej widoczny dla innych uczestników ruchu drogowego - w tym rowerzystów i pieszych. Nie to jest jednak ich największą zaletą. Zastanawiasz się więc zapewne - co takiego? Mianowicie fakt, ze światła dzienne LED zostały skonstruowane w taki sposób, aby nie oślepiać kierowców, którzy jadą z naprzeciwka. Nie musisz też pamiętać o ich włączeniu. Zapalają się bowiem od razu w momencie uruchomienia silnika. Ważne jest jednak to, że można na nich jeździć wyłącznie w ciągu dnia. Włączenie świateł mijania, jest równoznaczne z tym, że wyłączają się światła DRL.

Światła LED wykorzystywane w DRL - oszczędność, dzięki mniejszemu zużyciu paliwa

Dzięki światłom dziennym LED możesz zaoszczędzić. Zużywają one zaledwie 10% energii, która zużyta by została przy korzystaniu ze świateł mijania. W rzeczywistości ma to ogromny wpływ na zmniejszenie zużycia paliwa. Oszczędności mają też związek z tym, że światła dzienne LED stosowane w DRL określane są jako jedne z najbardziej efektywnych - pod względem kosztów, oraz innowacyjnych. Szybki rozwój technologii spowodował bowiem, że ceny świateł dziennych zmalały, na rynku pojawiło się wiele ofert a dla majsterkowiczów również możliwość ich samodzielnego montażu. W ofercie sklepu motoLED-y znajdziesz m.in.:

  • automat do świateł dziennych DRL;
  • przekaźnik uniwersalny 5 PIN 12V 40A;
  • światła DRLFLEX LED dzienne;
  • światła DRL LED 2W dzienne;
  • elastyczne światła dzienne;
  • lampy robocze COB LED.

Szukasz wysokiej jakości świateł dziennych DRL? W sklepie motoLEDy znajdziesz produkty, które charakteryzują się wysokogatunkowymi materiałami wykorzystanymi przy produkcji. A także doskonałym stosunkiem jakości do ceny.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%